Kuchnia Linsay’s Vegan Garden-to-Table

(Źródło zdjęcia: Gina Eykemans)

Oszczędzanie pieniędzy w sklepach spożywczych to nie tylko najlepsza metoda pozostawania w czerni, ale także świetny sposób na przekierowanie funduszy na inne rzeczy. Mam na myśli, jeśli możesz dobrze zjeść i nadal odkładać pieniądze na wielką podróż lub nowy telefon, dlaczego nie, prawda?

Jednym z moich najpotężniejszych narzędzi do utrzymania niskich kosztów żywności jest utrzymanie spiżarni (szafki, lodówka, zamrażarka), która jest przyjazna naszemu budżetowi. Sposób wypełnienia go może mieć ogromny wpływ na nasze finanse.

Oto kilka strategii budowania spiżarni, która pomoże ci również dobrze zjeść, nie przekraczając budżetu:

1. Poznaj swoje granice.

Jeśli ustaliłeś budżet żywnościowy, to wiesz, z jaką gotówką musisz pracować. To zawsze powinna być Twoja główna zasada, jeśli chodzi o zakupy spożywcze. Sprawdź, co musisz wydać, a następnie dokonaj najlepszego wyboru z tym dodatkiem.

2. Zapasy na ulubionych w sprzedaży.

Bądź na poszukiwania swoich regularnych zszywek na sprzedaż. Jeśli możesz kupić trzy puszki swojego ulubionego sosu pomidorowego na sprzedaż w tej samej cenie, co jednorazowa, to zrób to. Możesz użyć jednego w tym tygodniu i ukryć dodatki w spiżarni.

Zbudowanie zapasów oznacza, że ​​możesz kupować spiżarnię, wybierając przedmioty, które kupiłeś już w sprzedaży, zamiast płacić pełną paczkę później.

(Źródło zdjęcia: Jessica Fisher)

3. Skoncentruj się na podstawowych, niedrogich składnikach.

To sprawia, że ​​budżet ma na celu skoncentrowanie planowania posiłków na przedmiotach, które są już dość tanie, a sprzedaż nie jest trwała.

Wybierz elementy, takie jak słodkie ziemniaki, ryż, fasola, konserwowany tuńczyk, kurczak i jaja jako elementy do wspaniałych posiłków. Są na ogół zdrowe i tanie.

4. Kupuj luzem.

Chociaż nie wszystkie zakupy hurtowe są najbardziej oszczędne (pakiety Ginormous Costco pysznych rzeczy, których nie potrzebuję, patrzę na ciebie), kupowanie dużego pakietu może często przynieść Ci najniższy koszt jednostkowy.

Nasza rodzina może szybko przejść 10-funtową torebkę ryżu, ale nie martw się, jeśli twoje gospodarstwo domowe nie jest tak duże jak nasz. Sprawdź zbiorcze pojemniki w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością. My Sprouts oferuje najlepsze ceny na ziarno i przyprawy, które można kupić w małych porcjach na wagę.

5. Zrób wyzwanie spiżarni.

Usuwaj starsze produkty i obracaj składniki, co jakiś czas prowokując spiżarnię.

Nigdy nie wykorzystałem wszystkiego, co kupiłem w ciągu tygodnia. W przyszłym tygodniu zawsze jest trochę przeniesienia. Skupiam się na opróżnianiu mojej spiżarni dwa razy w roku, aby zapobiegać marnotrawstwu, zużywać rzeczy, o których zapomniałem, i spożywać to, na co już wydałem pieniądze..

W jaki sposób robisz zakupy w sposób, który utrzymuje niski poziom zakupów? Czy masz wskazówki dotyczące rozciągania składników lub korzystania z większości zakupów żywności??