Pierwszy raz mój mąż i ja z grilla pizzy, spaliliśmy na dole do ostry. Za drugim razem próbowaliśmy kamień do pizzy, ale to nie zrobiło się wystarczająco gorąco, by dać nam smak, który chcieliśmy. W naszych trzecich (i czwartych i piątych) próbach poprawiliśmy grubość ciasta, jego intensywność i czas. Poprosiliśmy o pomoc przyjaciół grilla, a potem wreszcie trafiliśmy w to dobre miejsce.

Nie trzeba dodawać, że wszystkie te rozwiązania były dość przydatne, gdy zdecydowaliśmy się na grillowanie pizzy na naszą imprezę na werandzie na początku tego miesiąca! Oto 5 rzeczy, których nauczyliśmy się w naszym dążeniu do lepszej pizzy z grilla:

Grillowanie pizzy na węgiel drzewny kontra grill gazowy

Powiem z góry, że poniższe wskazówki pochodzą z pracy z grillem na węgiel drzewny. Zasady powinny jednak obowiązywać również w przypadku grilla gazowego. Aby dowiedzieć się więcej o grillowaniu pizzy na grillu gazowym, sprawdź te posty:

  • Jak grillować pizzę
  • Najlepsze ciasto do pizzy do grillowania

5 wskazówek dla lepszej pizzy z grilla

1. Upewnij się, że grill jest wystarczająco gorący. Po pierwsze: twój grill powinien być niesamowicie gorący. Jeśli nie jest wystarczająco gorąco, nie dostaniesz tej chrupiącej pizzy. W przypadku naszego grilla na węgiel drzewny, pozwoliliśmy rozgrzać węgle przez dobre 30 minut, zanim zaczęliśmy piec pizzę. Jeśli masz grill gazowy, pozwól, aby palniki rozgrzały się na wysokim poziomie przez 15 minut lub dopóki grill nie osiągnie co najmniej 550 stopni Fahrenheita. Bądź cierpliwy, nie spiesz się!

2. Utwórz bezpośrednie i pośrednie strefy ciepła: Poruszanie się pomiędzy dwoma obszarami ciepła jest kluczem do udanej pizzy z grilla. Bezpośrednia strefa ciepła na grillu powinna być najpierw użyta do grillowania ciasta bez jakichkolwiek dodatków, podczas gdy pośrednia strefa ciepła jest najlepsza do gotowania pizzy po dodaniu dodatków. Kiedy próbowaliśmy ugotować całą pizzę na jednym lub drugim źródle ciepła, albo spłonęło, albo wyszło zbyt miękkie. Oto metoda, na którą się zdecydowaliśmy dla naszego grilla na węgiel drzewny:

  • Kładziemy pizzę (bez dodatków) na bezpośrednią stronę grzewczą grilla, zostawiamy pokrywę grilla poza, i ciasto gotować przez 3 minuty.
  • Po 3 minutach przewracaliśmy pizzę zestawem szczypiec, tak aby znaczki grilla były skierowane do góry, włożyliśmy dodatki i przestawiliśmy ciasto na pośrednią stronę gorąca.
  • Następnie nakładamy pokrywę grilla na i niech pizza gotuje się przez następne 3-5 minut, lub dopóki składniki nie będą gorące i stopione.

3. Przygotuj miejsce pracy w pobliżu grilla do dodatków i sosów. Podczas grillowania pizzy wszystko dzieje się szybko. Masz do czynienia z bardzo wysokimi temperaturami, przerzucaniem ciasta i przemieszczaniem się pomiędzy strefami ciepła. Oczekiwanie zbyt długo lub za mało może oznaczać różnicę między niedogotowanym, doskonale ugotowanym a spalonym do ostrego. Upewnij się, że wszystkie dodatki i sosy znajdują się w zasięgu ręki z grilla. Nie będziesz miał czasu, aby wpaść do kuchni!

4. Użyj ciasta z dużą ilością oliwy z oliwek i spraw, by runda była odrobinę grubsza niż normalnie: Eksperymentowaliśmy z kilkoma różnymi ciastami i stwierdziliśmy, że ciasto o wyższej zawartości oliwy z oliwek nie było tak podatne na przypalanie. Przepis Kitchna na ciasto na pizzę z grilla wykorzystuje 1/4 szklanki oliwy z oliwek, a to po prostu idealne!

Zrobiliśmy też każdą pizzę nieco grubszą niż byśmy zrobili, gdybyśmy robili pizzę w piecu, co ułatwiłoby ciasto.

5. Aby zakończyć pizzę, przenieś ją na bezpośrednie podgrzewanie na 1 minutę: Po upieczeniu pizzy i pozostawieniu jej na pośredniej stronie ciepła przez 3-5 minut (patrz wyżej), skończyliśmy ją, przesuwając pizzę z powrotem na stronę bezpośredniego ciepła na minutę. Ten końcowy podmuch wysokiej temperatury daje dobry znak na dnie.

Czy masz jakieś wspaniałe wskazówki, którymi możesz podzielić się przy grilowaniu pizzy na węglu drzewnym lub na grillu gazowym?

Sfotografowany przez Kristin Teig
Śledź @kteig na Twitterze i Instagramie