(Źródło zdjęcia: Megan Gordon)

Pewnego dnia żartowałem z moim partnerem Samem, pytając go, czy możemy znaleźć sposób, aby przetrwać na pomidory, ser i chleb przez resztę lata. I żarty na bok, oto, o co sięgam rano: chrupiący kawałek chleba tostowego, warstwa ricotta i gruby kawałek pomidora.

Gdy wchodzimy w cudownie ciepłe letnie dni dla psów, pikantne śniadania w naszym domu mają ten jeden ostateczny składnik napisany na nich: pomidory!

Jajecznica, kukurydza, ser kozi i pomidory

(Źródło: Elizabeth Passarella)

Nie jestem pewien, czy jest wiele rzeczy, które mogą mi umocnić moją pierwszą miłość, pomidory i ricotta na grzance, ale jeśli jesteś słodkim rannym człowiekiem i masz podobny romans z pomidorami, oto kilka receptur skoncentrowanych na pomidorach. świętuj ich na śniadanie!

Szaszłyk z pomidorów z ciasteczkami Cornmeal-Cheddar

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

5 Porannych przepisów na pomidory

1. Shakshuka z koprem i fetą – Słodka łyżka
Moja interpretacja tego klasycznego bliskowschodniego i afrykańskiego dania jest rozkosznie bałaganiarska z pikantnym gulaszem z pomidorów i pieprzu. Jajka są gotowane wprost do pomidorów i uwielbiam wysuszyć niektóre pomidorowe soki z chrupiącym chlebem.

2. Okładki śniadaniowe z jaj, kapusty i pomidorów – Epicurious
Okładka śniadaniowa wypełniona jajami, świeżymi pomidorami i jarmużem jest nie tylko smaczna, ale też stosunkowo szybka w przygotowaniu i może być przenośna na te poranki, kiedy trzeba tylko wyskoczyć przez drzwi. Dostosuj (lub uprość) według własnego uznania.

3. Jaja w awokado z pomidorami i bazylią – ABC
Gotowanie jajka w połowie awokado było dla mnie rewelacją. Byłem sceptyczny wobec ciepłych awokado, ale nie było potrzeby – były pyszne. Zwieńczone świeżymi letnimi pomidorami, jest to niezapomniane, pełne energii letnie śniadanie.

4. Jajecznica ze świeżą kukurydzą, kozim serem i pomidorami
Nie ma powodu, dla którego letnia nagroda nie mogłaby zakraść się na talerz śniadaniowy. Gdy piekarnik zostanie podgrzany, wystarczy 10 minut, aby usmażyć soczyste pomidory, trochę kukurydzy i trochę jajek. Zamieszaj trochę sera koziego i masz idealne letnie zamieszanie.

5. Pomidorowy szewc z ciasteczkami kukurydzianymi
Nie jestem pewien, czy Emma miała na myśli, że ten wspaniały szewc jest daniem śniadaniowym, ale pomyślałem, że jest to bardzo mile widziane w tym składzie. Dlaczego nie? Danie to opiera się na małych, pełnych smaku pomidorach cherry, karmelizowanej cebuli i ciastkach z mąki kukurydzianej. Z pewnością jest to letni ogłuszacz.