(Źródło zdjęcia: HLPhoto / Shutterstock)

Ciasto to idealne, wesołe połączenie smaków i faktur: słodkiego, cierpkiego lub kremowego nadzienia ułożonego na bogatej, łuszczącej się skórce. Utrzymywanie skorupy, która staje się rozmoczona i papkowata, jest jednak kluczową częścią tworzenia ciasta, a to, co sprawia, że ​​naprawdę dobrze zrobione ciasto wyróżnia się w tłumie.

Oto kilka rzeczy, które można zrobić, aby skorupa tak ciężko pracowała, aby pieczenie było przyjemne i rześkie.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

1. Ślepy piec

Najczęstszym sposobem odwrócenia rozmoczonej skórki pieca jest proces zwany ślepym pieczeniem. Blind baking oznacza wstępne upieczenie ciasta (czasami przykrytego pergaminem lub folią i obciążone ciężarem ciasta, aby zapobiec spiekaniu się skorupy), tak aby się stapiał i kruchy przed dodaniem mokrego nadzienia.

Możesz w pełni zaślepić ciasto, aż będzie ono całkowicie ugotowane, co musisz zrobić, dodając gotowane nadzienie, takie jak krem ​​lub piankę, lub możesz częściowo upiec skorupę przed dodaniem nadzienia i zakończeniem pieczenia. W obu przypadkach ślepe pieczenie ma długą drogę, aby wszystko było przyjemne i rześkie!

  • Dowiedz się, jak ślepy piec: Jak Blind Bake a Pie Crust

2. Pędzel z jajkiem

Innym sposobem zapobiegania rozmoczonej skórce jest zasadniczo uszczelnienie jej powierzchni w celu utworzenia bariery między skórką a nadzieniem. Szczotkowanie powierzchni nie nagrzanej skorupy ubitym jajkiem lub białkiem jaja wymieszanym z wodą przed dodaniem nadzienia oznacza, że ​​podczas pieczenia białka w jajku utworzą barierę dla wilgoci nad skorupą i zapewnią warstwę ochronną.

  • Przeczytaj wskazówkę: Brush the Crust with Egg

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

3. Pędzel z czekoladą

W tym samym duchu, jak szczotkowanie nie nagrzanej skorupy z jajkiem w celu wytworzenia bariery dla wilgoci, jest to smaczna metoda szczotkowania ślepo upieczonej skorupy czekoladą, aby uczynić ją jeszcze bardziej chrupiącą. Pozwól, aby Twoja w pełni ślepa skorupa ostygła całkowicie, a następnie posmaruj się roztopioną czekoladą i pozwól, by to się udało, zanim dodasz swoje nadzienie. Nie tylko skończysz z super-chrupiącą skórką, ale również otrzymasz słodką, dodatkową warstwę czekolady!

4. Piec na gorącym arkuszu do pieczenia

Skórka pieca staje się lekka, chrupiąca i chrupiąca, gdy ciepło pieca szybko topi małe grudki tłuszczu w skorupie i tworzy parę, która wydyma skorupę. Chcesz, aby proces ten nastąpił szybko, tak aby skorupa została ustawiona, zanim nadzienie ma szansę przeniknąć i doprowadzić do rozmoczenia. Umieścić blachę do pieczenia w piekarniku, gdy rozgrzeje się, a następnie umieścić danie z ciasta bezpośrednio na tym gorącym arkuszu – ten niewielki dodatkowy zastrzyk ciepła zrobi cuda, jeśli chodzi o przygotowanie skórki do szybkiego ugotowania i ustawienia.

5. Zachowaj wilgoć

Jednym z najprostszych sposobów na uniknięcie rozmoczonej skórki pierożka jest przede wszystkim zatrzymanie wilgoci. Podrzuć swoje owoce cukrem, pozwól mu usiąść przez chwilę, aby soki zaczęły się wydobywać, a następnie odcedź te soki. Możesz odrzucić te soki lub ugotować je w syropie, który zostanie wrzucony z powrotem do owocu przed pieczeniem.

A jeśli robisz ciasto owocowe z podwójną skórką, nie zapomnij o wycięciu koła w środku lub szczelinach w górnej skorupie – ważne jest, aby stworzyć ujście, w którym para z nadzienia ma szansę uciec zamiast osiadł w skorupie.