The Great British Bake Off może być portalem do magicznego świata brytyjskich pokazów kulinarnych. Moja brytyjska podróż telewizyjna rozpoczęła się lataami Nigelli i Sophie Dahl wędrując po zepsutych kuchniach, tworząc słodkawe słodycze i wprowadzając mnie w świat melasy i złotego syropu oraz samozadowalający brytyjski humor.

Lata później The Great British Bake Off ukradłem moje serce i przypomniałem mi, że jest tak wiele świetnych brytyjskich programów żywieniowych, że zazwyczaj nie mamy dostępu do amerykańskiej telewizji. Jeśli ty, tak jak ja, robisz sobie upijanie się GBBO i potrzebujesz podniebienia przed ponownym uruchomieniem (Netflix, potrzebujemy więcej sezonów, stat!), mam rozwiązanie. Smak przetestuj te pięć w pełni przepysznych pokazów, gdzie spotkasz kilka znajomych twarzy.

The Hairy Bikers Cookbook

The Hairy Bikers są supergwiazdami BBC. Podróżują po świecie, gotują, pieczą, jedzą, robią dobro społeczne, a wszystko to w zadziwiającym zestawie programów BBC. Jego marzeniem jest David Myers i Si King, starzy przyjaciele, którzy uwielbiają jedzenie, przygodę i własne imponujące brody.

The Hairy Bikers Cookbook był ich pierwszym koncertem w 2006 roku, a od tego czasu ma już ponad 15 różnych seriali. Jeśli jeszcze nie spotkałeś się z tymi dwoma, masz dużo zabawy nadrabiając zaległości. Zacznij od oryginalnego pokazu. Zobacz, jak gotują w dzikich miejscach, jeżdżą na motocyklu, żartują i żartują, przygotowując brytyjskie jedzenie i przepisy z całego świata. Możesz przeglądać wiele pełnych odcinków na YouTube.

Brytyjska przygoda żywności Nadiya

Sezon sześciu zwycięzców GBBO Nadiya Hussain jest tak cudowny. W Brytyjska przygoda żywności Nadiya, ona jest jeszcze bardziej urocza i zabawna niż ona GBBO. Ten pokaz jest lekcją dla początkujących w kuchni brytyjskiej, gdzie Nadiya przeprowadzi Cię przez każdy przepis, dopracowując szczegóły i robiąc pyszne zwroty akcji na brytyjskich klasykach, takich jak kruche jabłko z kruszonką lub sernik z bałaganem Eton.

Chcesz dowodu, że pochłaniając filmy Nadiya może nauczyć Cię, jak stać się pro pieczenia? Nadiya nauczyła się piec, oglądając filmy z YouTube, a teraz jest gwiazdą GBBO, supergwiazdą show-food BBC, i została osobiście zamówiona, aby upiec tort urodzinowy Królowej na 90. urodziny! Objęła zingy cytrusy i wybrała pomarańczowe ciasto z miodem z pomarańczowym twarogiem i kremem.

Supersizerzy …

Oto kolejna znajoma GBBO twarz, oryginalna hosta Sue Perkins! W Supersizers Jedz i Supersizers Go, ona i krytyk restauracji Giles Coren udają, że są parą żyjącą w różnych okresach czasu. Wracają do czasów od Edwardian Anglii do lat 80. i jedzą popularne wówczas potrawy. Dostajesz poważny smak historii żywności, obserwując, jak poruszają się przepisy i składniki z każdej epoki.

Pokaz daje ci serdeczną obsługę dowcipu Sue, a także fascynujące spojrzenie na brytyjskie jedzenie. I szczerze mówiąc, same kostiumy zasługują na binge-watch. Uwaga: mimo że sezony mają nieco inne tytuły, to ten sam program.

The Big Family Cooking Showdown

Nadiya powraca! Tym razem jest gospodarzem tego spinoffu The Great British Bake Off, gdzie rodziny pracują jako zespoły, aby łagodnie walczyć z najlepszymi rodzinami kucharzy. Pokazują swoje ulubione potrawy rodzinne i tworzą menu oparte na tematycznych wyzwaniach. Zawodnicy są dla siebie bardzo dobrzy i mimo, że jest to z technicznego punktu widzenia konkurencja, ma niski poziom dramatyzmu i wysoki poziom ogólnego dobrego samopoczucia. Rodziny śmieją się, dzielą się tradycjami i pochwalają ważne dla nich potrawy. Jest ciepły i intymny, jak zaproszenie do spędzania czasu w serii rodzinnych kuchni. Możesz oglądać cały pierwszy sezon na Netflix.

Nigella: At My Table

W 2017 roku Nigella stworzyła tę serię z BBC inspirowaną najnowszą książką kucharską o tej samej nazwie. Jeśli kiedykolwiek oglądałeś jeden z jej wielu, wielu fantastycznych programów, znasz ćwiczenia. Receptury są proste i pełne smaku, a ona wydaje się być całkowicie spokojna i radosna w kuchni. Jeśli chcesz upaść w króliczej nigellowskiej dziurze, ma ponad 10 koncertów, które zrobiła z BBC, z których wiele możesz oglądać na YouTube lub kupować, by przesyłać strumieniowo po Amazonce.

Jakie brytyjskie pokazy gotowania oglądasz? Jaki jest Twój ulubiony?