Prawdopodobnie znasz Sophię Loren jako włoską syrenę i ikonę mody, ale czy wiesz, że jest utalentowaną kucharką z dwoma książkami kucharskimi na jej nazwisko? A potem jest ten słynny cytat o spaghetti. Podobno słynna bomba kiedyś powiedziała: “Wszystko, co widzisz, jestem winien spaghetti”. To może, ale nie musi być prawdą, ale ona robi średnio spaghetti, a także ma kilka bryłek mądrości kuchennej do dzielenia się.

Być może zastanawiasz się, jak to się stało, że rozmawiałem z Sophią Loren. Okazuje się, że jest matką chrzestną nowego mega-statku, MSC Meraviglia, i miałem szczęście przebywać w Hawrze we Francji na chrzciny statku. Zdobyłem jeden na jednego z wzorem elegancji i przydzielono mu dokładnie siedem minut.

W zaplanowanym czasie zaprowadzono mnie do luksusowego salonu. Tam usiadła, oszołomiona i oszałamiająco biała, z czerwoną różą schowaną w jej piersi. Jej czysta siła obecności była rzeczą namacalną i potężnie przerażającą, ale udając spokojny, powiedziałem: “Jestem tutaj, aby mówić o jedzeniu”.

“Jedzenie?” odpowiedziała, odwracając się do mnie łukiem brwiowym, melodyjnie wyciągając sylabę.

Oto, co miała do powiedzenia.

Post udostępniony przez ♡ SOFIA VILLANI SCICOLONE ♡ (@sophialorendaily) na

5 prawd kuchni z Sophii Loren

1. W porządku jest trzymać się tego, co wiesz.

Napisała kilka książek kucharskich, ale jeśli chodzi o gotowanie dla ludzi, których kocha, podobnie jak jej synowie, trzyma się podstaw. Może wybrać pizzę “włożyć do piekarnika” lub proste receptury, które już wie, jak zrobić makaron lub proste danie rybne. Ma też skłonność do opuszczania, a przynajmniej do łatwych deserów, ponieważ trudno im to zrobić dobrze.

2. Najlepszym miejscem do ciężkich rozmów jest kuchnia.

Według Sophii, kiedy gotujesz to najlepszy czas na ciężką rozmowę z ludźmi – szczególnie z rodziną. “Wyjdziesz z rzeczami, których wcześniej nie mówiono” – mówi. “W kuchni jest harmonia, możesz rozmawiać o delikatnych rzeczach.”

Post udostępniony przez ♡ SOFIA VILLANI SCICOLONE ♡ (@sophialorendaily) na

3. Możesz jeść makarony codziennie.

Pomimo aktualnych trendów żywnościowych, nie powinieneś rezygnować z makaronu, mówi. “Spójrz na to, weź jeden kęs, dwa kęsy, trzy kęsy”. Zatrzymaj się, ale w ten sposób “możesz mieć to codziennie.”

4. Nie musisz planować na każdą ewentualność.

Kiedy zapytałem Sophię, co je, gdy wraca z urlopu, mówi: “Otwieram lodówkę i widzę, co jest w środku”. Innymi słowy, nie przesadzajcie z tym. Ciesz się wakacjami – zawsze możesz zamówić na wynos.

Post udostępniony przez ♡ SOFIA VILLANI SCICOLONE ♡ (@sophialorendaily) na

5. Czasami najlepszym jedzeniem w tej sytuacji nie jest jedzenie.

“Co powinieneś gotować na romantyczny posiłek?” Pytam głupio. “Nic”, mówi Sophia Loren i czeka na następne pytanie. (Podtekst: “Dlaczego ktoś miałby chcieć jeść, gdy miłość jest w powietrzu?)

Zrobiłeś słynnego cacciatore z kurczaka w Sophii?