(Źródło zdjęcia: Bochkarev Photography / Shutterstock)

Kiedyś bałem się imprez z bufetem. Danie główne było najtrudniejszą częścią. Czy powinienem coś ugotować, czy po prostu coś kupić? Gorące lub zimne danie główne? Czy ktoś musiałby mieć za zadanie rzeźbienie dużego kawałka mięsa?

Ale teraz danie w formie bufetu jest najłatwiejszą decyzją do zrobienia, ponieważ prawdopodobnie będzie to duża szynka w kształcie spirali. Szynka jest popularna na święta takie jak Wielkanoc i Boże Narodzenie, ale jest także świetna na każde duże spotkanie. Oto dlaczego to moja ulubiona impreza główna.

1. Szynka jest łatwa i imponująca.

Jeśli kupisz dużą szynkę, która jest już ugotowana, wszystko, co musisz zrobić, to podgrzać i podawać. Szynka w kształcie spirali usuwa nawet cyzelowanie, dzięki czemu masz piękne, równe plasterki, które świetnie wyglądają na talerzu.

  • Czytaj więcej: Kompletny przewodnik po zakupie świątecznej szynki

2. Szynka karmi tłum.

Szynka jest idealna na duże imprezy, ponieważ jest to duży kawałek mięsa, który można kupić nawet bez kości. Jest dużo do zrobienia, ale nie jest tak drogie, jak coś w rodzaju żeberka.

3. Szynka jest konfigurowalna.

Podczas gdy możesz poklepać szynkę paczką, z której może ona pochodzić, możesz przygotować własną glazurę lub polewę, aby łatwo ją dostosować. Idź z tradycyjnymi pierścieniami ananasa lub spróbuj brązowego cukru i musztardy!

4. Szynkę można podawać na ciepło lub w temperaturze pokojowej.

Wiele głównych przystawek zazwyczaj musi być podawanych na ciepło, co sprawia, że ​​jest to trudne wyzwanie, gdy bufet może siedzieć przez kilka godzin, podczas gdy ludzie się ściekają. Szynka jest świetna, ponieważ można ją podawać na ciepło, ale w temperaturze pokojowej również dobrze. Dodatkowo, w przeciwieństwie do pieczonej wołowiny, nie musisz martwić się o ludzi, którzy lubią dobrze zrobione mięso w porównaniu z tymi, którzy lubią rzadkie.

5. Szynka idzie z różnymi dodatkami.

Szynka nie jest głucha na sos lub sos, więc można ją podawać z prostymi sałatkami lub warzywnymi dodatkami. Moim ulubionym sposobem podania szynki, którą zrobiłem na imprezę parapetową, było wypuszczenie trochę świeżo upieczonych ciastek, różnych serów, dżemów i galaretki z pieprzu. Wszyscy mieli robić swoje małe kanapki z herbatnikami, a szynka była wyciągnięta, by nakarmić wiele osób.

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

Przepisy na szynkę

  • Jak upiec szynkę pokrojoną w miód
  • Brązowy Cukier i Musztarda Dijon Oszklona Szynka