(Źródło zdjęcia: Betty Liu)

Boston ma naprawdę cudowną scenę kawową, pełną bezsensownych miejsc z dobrą, mocną kawą oraz nienagannie zaprojektowanymi kawiarniami o wartości Insta z pysznymi brunchami. Najlepsze mają jednak wszystkie powyższe. Każda dzielnica w Bostonie może się poszczycić swoją własną, znaną kawiarnią, dzięki czemu możesz poznać Bostończyka, skacząc z kawiarni do kawiarni. Oto moje ulubione kawiarnie z dobrą kawą, przytulną atmosferą i niesamowitymi wnętrzami.

1. South End Buttery (Boston’s South End)

Jeśli śledzisz mnie na Instagramie, prawdopodobnie znasz uroczą fasadę w jednej z moich ulubionych dzielnic, South End. To jedna z moich ulubionych kawiarni na spotkania, sesje solowe i spotkania z przyjaciółmi. Staje się także weekendowym rytuałem dla mojego męża i dla mnie. Uwielbiamy zabierać psa na spacer po okolicy (ludzie oglądają i podziwiać kamienie brązowe) i zawsze zatrzymują się przy South End Buttery na kawę.

(Źródło zdjęcia: Betty Liu)

(Źródło zdjęcia: Betty Liu)

2. Tatte (wiele lokalizacji)

Jasne i przestronne wnętrza, marmurowe stoły i dekadenckie wypieki sprawiają, że Tatte (każda lokalizacja) to jedna z najbardziej inspirowanych na Instagramie kawiarni w Bostonie. Plus kawa jest naprawdę dobra. Często przychodzę tu sam, z komputerem, notebookiem i słuchawkami.

3. Forge Bakery (Somerville)

Kawa, wygodna żywność, czekoladowe croissanty z milionową warstwą i lody – czy muszę mówić więcej? Kiedy spotykam się z ludźmi w Somerville, często sugeruję Forge. Nie tylko jest tam wspaniała kawa i smakołyki, ale jest też duży parking i miejsca do siedzenia (rzadki towar w kawiarniach w okolicy Bostonu).

4. Gracenote (Boston’s Leather District)

Ta niewielka kawiarnia znajduje się pomiędzy Chinatown, South Station i Financial District. Przestrzeń jest ciasna, ale dzięki wysokim sufitom i białej odsłoniętej cegle wnętrze wydaje się jasne i przestronne. Usiądź wygodnie przy oknie i ciesz się espresso z jednym rodzajem ciasta z lokalnej piekarni.

(Źródło zdjęcia: Betty Liu)

5. Loyal Nine Café (Cambridge)

Urządzona w delikatnych odcieniach, z jedzeniem i kawą serwowana przez właściciela na domowej ceramice, Loyal Nine Café to naprawdę wspaniałe miejsce. Istnieją długie stoły promujące poczucie wspólnoty, a przy dobrej pogodzie drzwi garażu są otwarte na patio, co prowadzi również do tętniącego życiem ogrodu.

Bonus: Juliet (Somerville)

To jest raczej restauracja z pełnym zakresem usług niż czysto kawiarnia, ale uwzględniam ją, ponieważ niedawno przyjechałem tutaj z kilkoma przyjaciółmi i natychmiast byłem oczarowany. Białe ściany, promienie słoneczne i ciągle zmieniające się menu, Juliet natychmiast rozświetli Twój dzień.

Czy przegapiliśmy miejsce? Jaka jest twoja ulubiona kawiarnia w okolicy Bostonu?