(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Jeśli jesteś kimś podobnym do mnie, jesteś na dobrej drodze, aby napełnić kolbę słodką, letnią kukurydzą. Ale jest kilka rzeczy, które trzeba wiedzieć, aby upewnić się, że maksymalizujesz te uszy złota.

Od wiedzy, jak wybrać najświeższe uszy bez odkładając łuskę na szybką metodę gotowania na genialny pomysł na gotowanie ogromnych partii, to pięć pomocnych wskazówek, które trzymasz w swojej tylnej kieszeni tego lata.

1. Najświeższe kłosy mają brązowe, lekko lepkie frędzle.

Nie ma potrzeby wycofywania łuski podczas zbierania kukurydzy. Zamiast tego wybierz uszy, które mają brązowe frędzle, które są trochę lepkie w dotyku. Jeśli frędzle wyglądają na czarne lub czują się suche, to ucho jest stare. Wybierz także kukurydzę, która jest jędrna z pulchnymi, równymi ziarnami.

Czytaj więcej → Jak wybrać najlepszą słodką kukurydzę

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

2. Patelnie Bundt są zaskakującym, nieporządnym narzędziem do zbierania kukurydzy.

Babki z ciasta Bundt i aniołki służą nie tylko do pieczenia ciastek – są również przydatnym narzędziem do cięcia kukurydzy bez tworzenia bałaganu.

Czytaj więcej → 3 bezproblemowe sposoby cięcia kukurydzy z kolby

3. Użyj mikrofali do super szybkiego kukurydzy na kolbie.

Nie chcesz włączyć kuchenki lub poczekać, aż zagotuje się garnek z wodą? Zamiast tego gotuj kukurydzę na kolbie w kuchence mikrofalowej. Plewki zatrzymują ciepło i parują kukurydzę. W ciągu kilku minut masz gorącą, słodką kukurydzę, gotową do jedzenia.

Czytaj więcej → Oszczędność czasu Wskazówka: Mikrofalówka Twoja kukurydza na kolbie

(Źródło zdjęcia: David Ort of Food with Legs)

4. Możesz nawet gotować kukurydzę na kolbie w chłodnicy.

Jeśli gotujesz kukurydzę dla tłumu (witaj, gigantyczny piknik na podwórku), przestań martwić się przestrzenią na kuchence lub grillu, a zamiast tego ustaw swoją lodówkę. Wyłóż dno kilkoma patelniami z folii, dodaj wyszczerbione kłosy i parę gotujących się czajników, i zamknij pokrywkę.

Czytaj więcej → Czy kiedykolwiek słyszałeś o Cooler Corn??

5. Nie chodzi tylko o jądra! Kolby kukurydzy są pełne smaku.

Jeśli odetniesz wszystkie jądra z kolby, powinieneś rozważyć odrzucenie tej kolby. Pomyśl o tym, jako o ukrytym klejnocie kukurydzy – jest pełen smaku i miłego sposobu na dodanie trochę czegoś do zup i zapasu.

Czytaj dalej → Dwa sposoby kolb kukurydzy mogą dodać dodatkowego smaku do żywności