(Image credit: Charity Burggraaf)

Od łososia i kraba po jagody i grzyby dzikie, zasoby naturalne regionu Seattle czynią z niego raj dla miłośników jedzenia. Dla odwiedzających tydzień jedzący tutaj może się wydawać fantastyczny – ale jak uchwycić te wszystkie magiczne kąski i zabrać je do domu? Nie mogę wysłać cię z powrotem do twoich ulubionych restauracji, ale mogę ci powiedzieć, że niektóre z najlepszych ujęć w Seattle właściwie podróżują.

Pomiń w kosmosie breloczek w kształcie igły i suszone kwiaty z targu Pike Place Market – oto, co chcesz umieścić w schowku na lot do domu.

(Image credit: Charity Burggraaf)

(Image credit: Charity Burggraaf)

1. Salumi

To maleńki sklep z kanapkami na Pioneer Square, ale odkąd Armandino i Marilyn Batali (tak, ta rodzina Batali) zaczęli sprzedawać salami i inne przysmaki wieprzowe w 1999 r. Jako projekt emerytalny, stali się znani z dużych smaków. Pomyśl o mole salami z chipotle, salami z jasnego agrumi z kardamonem i skórką pomarańczową oraz ich klasycznymi pikantnymi sopressatami, a także pięknymi, kompletnie wyleczonymi coppa i guanciale.

Zatrzymaj się na kanapkę z salami, kiedy wylądujesz, lub złap trochę słynnego salami, aby wyjechać z miasta – zawinięte w kłódkę (której nie trzeba przechowywać w lodówce na krótsze wycieczki) lub pokrojone i gotowe do spożycia.

Gdzie go znaleźć: Salumi Artisan Cured Meats (Od poniedziałku do piątku na lunch, 309 Third Ave.)

(Image credit: Charity Burggraaf)

(Image credit: Charity Burggraaf)

2. Sea Wolf Chleb żytni

Kiedy przystojni bracia Kit i Jesse Schumann przenieśli się do chleba z wynajętej kuchni do swojej przestronnej, piekarskiej piekarni na północ od Lake Union, zauważyli miłośników pieczywa z Seattle. Trzeszczące bagietki i żujące chleby na zakwasie, wcześniej trudne do zdobycia, mogły stać się podstawą do stołu obiadowego, a do swojego maleńkiego menu do piekarni dodawano również idealnie kruche rogaliki i über-germańskie precle ługowe..

Zatrzymaj się przy kawie i ciastku, ale weź do domu gęsty chleb żytni – jest wystarczająco wytrzymały, aby podróżować i dobrze się trzyma, więc możesz pokroić go na cienkie i grzać na śniadanie po powrocie do domu.

Gdzie go znaleźć: Sea Wolf Bakers (7 rano do 3 rano, 3621 Stone Way N.)

(Image credit: Charity Burggraaf)

(Image credit: Charity Burggraaf)

3. Pike Place Fish

Każdego lata pora łososia szumi przez miasto, ale nie musisz tu mieszkać, aby docenić połów w domu. Na targu rybnym Pike Place – domem dla hałaśliwych, odzianych w pomarańczę sprzedawców ryb, znanych z rzucania ułaskawionych przyjaciół na zamówienie klientów – możesz polecieć rybami.

Wybierz tłustego fileta króla łososia, kraba królewskiego Alaski na imprezę lub kilka funtów miejscowych krewetek, a sprzedawcy ryb ostrożnie zapakują go na zimną wycieczkę do domu z tobą (zwykle z przymrużeniem oka). Jeśli nie chcesz znosić dowcipów współpasażerom, Pike Place Fish wysyła również statki na noc, abyś mógł osobiście poznać swoje halibutowe policzki i mieć je na stole obiadowym w całym kraju następnej nocy.

Gdzie go znaleźć: Targ rybny Pike Place, na rogu ulic Pike Street i Pike Place przy Pike Place Market (86 Pike Place), opłata za opakowanie w wysokości 5 USD.