(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Jednym z najlepszych warzyw na lato jest kukurydza na kolbie. Nie ma to jak jej słodki smak – ale nie ma w tym nic równie nieprzyjemnego, zwłaszcza gdy odetniesz mu kolbę. Pomiędzy sokiem kukurydzianym przesuwającym się po stole, a ziarnami zeskakującymi z talerza, ta praca wymaga pewnych umiejętności – lub kilku prostych sztuczek, aby ułatwić. Oto trzy proste sposoby na oswajanie swoich latających ziaren kukurydzy.

Możesz kupić zbieracz do kukurydzy – specjalne narzędzie, którego jedynym celem jest usunięcie ziarniaków z kłosów zboża – ale nie jestem osobą do jednorazowego użytku w kuchni. Zamiast tego jest kilka rzeczy, które prawdopodobnie masz już w swojej kuchni, które pomogą ci odciąć kolbę z kukurydzy bez bałaganu.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

3 Proste, bezużyteczne sposoby cięcia kukurydzy z kolby

1. Użyj dwóch misek – jednej dużej, jednej małej.

Zwykłem polegać na jednej dużej misce do tego zadania, ale uważałem, że trudno jest dostać nóż w misce, aby dotrzeć do pestek na dnie kolby. Dodaj jedną małą miskę do równania, a ta praca jest o wiele łatwiejsza. Umieść małą miskę do góry nogami w dużej misce. Następnie ustaw kukurydzę w dół – na wierzchu mniejszej miski i użyj ostrego noża, aby pokroić wzdłuż kolby. Zamiast latać w każdą stronę, jądra będą zbierać się na dnie miski.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

2. Użyj deski do krojenia.

Wiele metod stoi wysoko na kukurydzy, aby go pokroić. Nie ten. Zamiast tego, połóż ucho wyszczerbionej kukurydzy płasko na desce do krojenia i przyciąć bok kolby, aby usunąć ziarno. Następnie obróć kolbę tak, aby płaski (odcięty) koniec znalazł się na spodzie na płycie. Kontynuuj cięcie i obracanie kukurydzy, aż wszystkie ziarna zostaną usunięte.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

3. Używaj patelni do ciasta na żywność bundt lub anioł.

Te patelnie przeznaczone są nie tylko do ciast. Podwajają się także jako poręczny, bezużyteczny sposób na zbieranie kukurydzy z kolby. Po wyrzuceniu kukurydzy umieścić wycięty koniec kukurydzy w środkowym otworze formy do pieczenia. Trzymaj czubek kolby i za pomocą ostrego noża, pokrój wzdłuż kolby, aby usunąć jądra, które zbierze się w dolnej części patelni.

Przepisy ze świeżą kukurydzą

  • Letnia sałatka kukurydziana
  • Grillowana pizza z pomidorami, kukurydzą i kozim serem
  • Karmelizowana kukurydza z pomidorami i boczkiem
  • Esquites (meksykańska sałatka z kukurydzy)