W zeszłym roku miałem szczęście wziąć czytelników Kitchna w podróż. Podróżowaliśmy do miejsc głównie w pobliżu i daleko; zajrzeliśmy do kuchni lokalnej i wybraliśmy ich mózgi na najlepsze miejsca do jedzenia, picia i zakupów; i napełniliśmy nasze brzuchy klasycznymi potrawami i naszymi torbami z jadalnymi pamiątkami.

To była jedna pyszna jazda i nie wyobrażam sobie lepszego sposobu, aby spojrzeć wstecz w 2017 roku, niż na nasze najbardziej popularne przepisy kulinarne. Od “najlepszych” kluseczek limonkowych po nocny ryż i fasolę w poniedziałek to te potrawy, które klikałeś.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

10. Najlepsze Key Lime Pie

Pewna pisarka zjadła dużo makaronu z wapnem, by odkryć to, co najlepsze. Zjadła go jak ciasto i na kije. Wypróbowała go w słoikach i przykryła syropem. Próbowała go beza i bez. Zjadła go na zewnątrz i wewnątrz. Próbowała nawet wersji bezglutenowej. Zjadła go w każdy sposób, a to przepis, który ukradł jej żołądek.

(Źródło zdjęcia: Cynthia Brown)

9. Naleśniki kukurydziane z kompotem truskawkowym

Co otrzymujesz, gdy krzyżujesz chleb kukurydziany z naleśnikami? Będziesz musiał wypróbować ten przepis, aby się przekonać, ale możemy obiecać, że go dostarczy – zwłaszcza jeśli dodasz do niego kompot truskawkowy, masło i mnóstwo syropu klonowego.

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

8. Jak zrobić japońskie jajka z sosu sojowego

Jaja Shoyu lub japońskie jajka z sosem sojowym są tradycyjnie używane jako dodatek do ramen. Ale tracisz, jeśli to jedyny czas, aby zjeść te bomby umami. Zrób z nich porcję i przekąskę. Szczególnie lubimy je na misach z ziarnami lub dawać poranną owsiankę na dodatkowy heft.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

7. Sałatka z Jersey

Ta sałatka (która pochodzi z Seattle, ale jest hołdem dla New Jersey) jest antytezą modnego. Z pewnością nie ma w tym udziału kapusta. Zasadniczo jest to sałatka, którą dostajesz w sąsiedztwie włoskiego jointa i jest idealna: sałata, marchew, kapusta, grzanki i sos do przodu.

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

6. Greyhound

Wszyscy, a mam na myśli wszystkich, potrafią stworzyć Greyhounda. Ten prosty napój, podpisowy koktajl w Cafe van Cleef w Oakland, to tylko sok grejpfrutowy i wódka lub gin. To jest to; bez dodatków i specjalnych dodatków. Więc upewnij się, że idziesz na dobry sok grejpfrutowy.

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

5. Rillettes z łososia

W poszukiwaniu idealnego prezentu dla jadalnej gospodyni? Proponujemy rillettes z łososia, mieszankę gorącego i zimnego łososia, masło, szalotkę i zioła, które smakują niebiańsko, gdy są rozprowadzane na chrupiących bagietkach (lub po prostu zjedzone przez łyżkę ze słoika).

(Image credit: Apartment Therapy)

4. Biały port i tonik

Kiedy tego lata odwiedziłem Lizbonę, ten dwuskładnikowy portugalski napój był wszędzie – w eleganckich restauracjach, zwykłych kawiarniach i wielu kioskach (lub quiosques), które oferują przekąski i napoje w różnych parkach, atrakcji turystycznych i przypadkowych zakątkach ulic w całym mieście. Działa z niemal wszystkim (lub samodzielnie) i jest prosty w użyciu.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

3. Pieczona sałatka z kalafiora z ciecierzycy, fetą i ziołami

Wiesz, jak mówiliśmy, że sałatka z Jersey jest antytezą modnej sałatki? Ta sałatka, inspirowana przez tę z menu w Central Provisions w Portland, Maine, jest apoteozą modnej sałatki. Jest również doskonały – choć nie tak prosty. Ale wciąż całkowicie tego warte.

(Image credit: Lauren Volo)

2. Jak zrobić czerwone fasole i ryż w kuchence ciśnieniowej

W czasie dni przed pralkami (lub powolnymi kuchenkami) czerwona fasola i ryż były daniem, które można było gotować przez cały dzień, podczas gdy ty zajmowałeś się praniem. Jeśli nie masz całego dnia, dostosowaliśmy przepis na elektryczną kuchenkę ciśnieniową, dzięki czemu możesz cieszyć się tą nowojorską tradycją nawet w najbardziej wynędzniałych poniedziałkowych nocach..

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

1. Moist and Cakey Banana Bread

Ten chleb bananowy to przepis na rodzinę, ale zawarłem go w naszej obietnicy podróży, ponieważ pomógł on jednemu pisarzowi, gdy przeniosła się przez staw do Anglii z jej nowym mężem. To był klucz do tego, aby jej nowe mieszkanie (lub mieszkanie!) Było jak dom, a także aby zaprzyjaźnić się w pracy. Wy też naprawdę, naprawdę to kochasz – i my też!