(Image credit: Cafe Delites)

Twoje poszukiwanie nieodpartego dania z kurczaka skończyło się. Te udka z kurczaka mają doskonale chrupiącą skórkę dzięki patelni z gorącego żeliwa i są całkowicie soczyste, dzięki bogatemu brązowemu sosowi maślanowemu, w którym gotują. To naprawdę najlepszy z obu światów.

Prawdziwym kluczem do sukcesu jest super-aromatyczny sos dla kurczaka. Najpierw zrumienić masło na patelni, a następnie wymieszać z miodem, czosnkiem i cytryną. Orzechowo-brązowe masło doskonale komponuje się ze słodkim miodem, pikantnym czosnkiem i cierpką cytryną.

Najpierw wypatrując ud kurczaka, zyskujesz również tę charakterystyczną, złocisto-brązową, chrupiącą skórę, której szukasz z kośćymi udami kurczaka. Gdy sos będzie już gotowy, możesz dodać te zapiekanki z powrotem do garnka, aby trochę gotowały w sosie.

Podawaj je z dodatkiem cytryny i trochę pieczonych lub gotowanych na parze brokułów na boku. Jeśli szukasz czegoś innego, aby uzupełnić posiłek, szybko gotujący się biały ryż lub komosa ryżowa będą idealnymi naczyniami do rozkoszowania się tym niesamowitym sosem.

Więcej przepisów na udo z kurczaka z Kitchn

  • Chrupiące udko z kurczaka ze świeżą salsą wiśniową
  • Arnold Palmer Pieczone udko z kurczaka
  • Pieczone udka z kurczaka z koprem włoskim i cytryną

Zdobądź przepis: Niesamowite masło czosnkowe z miodem czosnkowym od Cafe Delites