Czuję, że dużo mówię, zwłaszcza jeśli chodzi o ser: od dłuższego czasu zamierzałem o czymś porozmawiać. To czas, chodzi o pewną kiepską skórkę, która może natychmiast ulepszyć każde pikantne ciasto, obrót, ciasto mięsne, galette lub wiejską tartę z warzyw. Mam nawet ochotę go użyć w słodkiej aplikacji. Po prostu tak dobrze.

Poniżej znajduje się przepis na te najbardziej kruche ciasteczka – myślę, że pomaga w tym dodatkowy tłuszcz z sera. Uzyskaj wskazówki, jak zapewnić najbardziej delikatną i łuszczącą się skorupę, co nie do zrobienia, gdy robisz to ciasto i jakie potrawy możesz stworzyć używając tego przepisu jako podstawy.

Jedynym minusem, jaki będziesz mieć na tym cieście, jest to, że nie odkryłeś go wcześniej. Przepraszam za to.

Jeśli jesteś żonaty z pâte brisée lub podstawowym receptur ciasta na ciasto, naprawdę nie może być lepszego przepisu na zrobienie szansy niż ten. Uderzony mocnym uderzeniem Parmezanu, nie ma nic więcej, co czułbym, gdybym był pewny, że zostanę w tyle.

Te słono-orzechowe, tandetne nuty ze skórki uzupełniają każde pikantne danie. I jestem pewien, że wspomniałem również o łuszczeniu, ale po prostu, aby powtórzyć: jest to trochę idealne, ten przepis, tak naprawdę jest. Jeśli nigdy nie próbowałeś robić ciasta od podstaw, spróbuj tego. I tak dalej.

Kilka pomysłów na dobry początek: spróbuj z pikantnymi ciastami ręcznymi, takimi jak Wieprzowina i Guinness Hand Pies, lub to Ciasto Mięso z karczochami, Cipollini i Grzyby Tart, a nawet to Shallot Tart Tatin.

Przepis pochodzi od Marthy Stewart’s Ciasta i tarty książki, a ciasto stanowi podstawę dla Cherry Tomato, Bocconcini i Zucchini Pie, pieczone w głębokim talerzu kołowym.

Znajdź książkę: Nowe torty i tarty Marthy Stewart: 150 przepisów na ulubione gry w starym stylu i nowoczesne, 16,49 USD w Amazon

Jeśli chcesz być w formie swobodnej, zrób galette. To właśnie zrobiłem, co okazało się być tak smaczne, jak to tylko możliwe, z wolno palonymi pomidorami, mozzarellą i świeżym tymiankiem. Pomysły na skuteczne nadzienia lub dodatki są dość nieskończone. Spróbuj użyć warzyw wrzuconych do oliwy z oliwek i soli, a następnie rozprowadź w skorupie (dobrym wyborem będzie koper, słodka cebula, świeża kukurydza, dynia piżmowa lub nawet kalafior), w połączeniu z serem (spróbuj manchego, fontina, świeży ricotta, burrata lub gruyere), a może mięso (sopressata, świeża kiełbasa lub bekon).

Spójrz na napisy na powyższych zdjęciach, aby uzyskać wskazówki dotyczące robienia ciasta. Kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Nie przerabiaj ciasta, szczególnie po dodaniu wody lodowej. W ten sposób powstaje gluten w mące, co prowadzi do twardej, bardzo pofałdowanej skorupy.
  • Spróbuj innych serów w cieście! Wiekowe pecorino, manchego, Piave lub Grana Padano byłyby świetnymi wyborami, ale nie idź za czymś zbyt melodyjnym, jak Comte czy cheddar.
  • Podczas zwijania ciasta postaraj się nie wkładać nadmiernej ilości mąki. Używaj tylko tyle, aby uformować ciasto, a następnie uformować je zgodnie z potrzebami pod spodem i na wierzchu ciasta, a nie na samym wałku. Trzymaj szczotkę do suchych ciastek w pogotowiu, aby odgarniały kępki mąki podczas toczenie i schładzaj ciasto w dowolnym momencie, jeśli stanie się zbyt miękkie.
  • Chłodź ciasto przed pieczeniem! Po złożeniu tarty, galette lub ciasta, schłodzić go, aż mocno w zamrażarce lub lodówce. Następnie upiec je na gorąco, pod kątem 400 stopni, aż zacznie koloryzować. Zmniejsz piekarnik do 375, jeśli skorupa zacznie zbyt mocno brązować i upiecz się do końca.
  • Przed pieczeniem posmaruj skórkę 1 żółtkiem jajka i 1 łyżką gęstej śmietany, aby uzyskać ładny połysk.

Pikantne ciasto z serem
Z Martha Stewart’s Pies & Tarts
Wystarczająco dużo dla ośmiu 4-calowych podwójnych ciast skorupowych lub jednego 10-calowego ciasta

2 1/4 szklanki mąki pszennej i więcej do pylenia
1/2 szklanki drobno startego parmezanu
1 łyżeczka gruboziarnistej soli
3/4 szklanki (1 1/2 sztyfty) zimnego niesolonego masła, pokrojonego na kawałki
1 duże żółtko jaja plus 1 duże żółtko do prania jaj
1/4 do 1/2 szklanki lodowej wody
1 łyżka gęstej śmietany, do prania jajek

Mleko w proszku, ser, sól i masło w robot kuchenny, aż mieszanina przypomina grubej mąki. Dodaj 1 żółtko jaja; impuls do połączenia. Mżawka w 1/4 kubka więcej wody i tętno, aż ciasto po prostu się zbliży. (Jeśli ciasto jest nadal kruchy, dodaj do 1/4 filiżanki więcej wody, 1 łyżka stołowa na raz.) Ciasto formujemy na dysk i zawijamy w folię. Przechowywać w lodówce lub zamrozić, aż stanie się twardy, około 30 minut.

Nora Singley jest zagorzałym miłośnikiem sera, a kiedyś była cheesemongerem i dyrektorką ds. edukacji w sklepie z serami Murray’s w Nowym Jorku, gdzie kontynuuje nauczanie klas sera dla publiczności. Obecnie jest szefem kuchni telewizyjnej w The Martha Stewart Show.

Powiązane: Szybkie rodzinne posiłki: pikantne ciasta

(Zdjęcia: Nora Singley, Przepis przedrukowany z nowych piosenek Marthy Stewart: 150 ciastek dla staromodnych i nowoczesnych ulubionych)