Miło jest mieć cele do wykonania; jest jeszcze lepiej, gdy zaczynają jako fantazje o doskonałości. Wybór idealnej brzoskwini jest jednym z takich celów, których korzenie zaczynają się w naszej zbiorowej wyobraźni. Ale idealna brzoskwinia, z jej cuchnącą słodyczą i zapachem pachnącym cukrem i słońcem, nie jest tak fantastyczna, jak nieuchwytna. Istnieją jednak i można je znaleźć, ale tak jak większość ukrytych skarbów, trzeba wiedzieć, kiedy i gdzie szukać, i trzeba być trochę cierpliwym.

Zbieranie doskonałej brzoskwini jest ćwiczeniem w twoich zmysłach. Wiele z nich może wydawać się oczywiste, gdy zgromadzi się je w jednym miejscu, ale te wybory chcą stać się nawykami, a wkrótce drugą naturą. Więc następnym razem, gdy pójdziesz na targ, by kupić brzoskwinię, podnieś go do nosa, aby głęboko wciągnąć jego zapach i delikatnie uścisnąć po drodze, a jednocześnie zmierzyć jej żółty kolor i różowy rumieniec. Naucz się tej choreografii, wybierając na pamięć idealną brzoskwinię, a przez cały letni taniec można wybierać idealnie brzoskwiniowo.

(Źródło zdjęcia: Susanna Hopler)

Doskonała brzoskwinia to dojrzała brzoskwinia

Istnieje pewien stopień obiektywizmu, który sprawia, że ​​rozmowa na temat doskonałości jest łatwa, ponieważ wszyscy możemy się zgodzić, że idealna brzoskwinia to dojrzała brzoskwinia. Preferencje idiosynkratyczne dla chrupiących brzoskwiń lub tak dojrzałych, że są bliskie upadku, są wartościami odstającymi, więc zostawimy je tam, gdzie są, na krawędziach. Dojrzała brzoskwinia pachnie słodko, jak soczyste białe wino zmieszane z obfitym wiru miodu. Są miękkie, ale nigdy bzdurne i smakują tak, jak pachną: custardy, miodowe i słodkie. Dojrzałej brzoskwini uosabia to, co słowo dojrzałe wygląda lubić. Mają jednolicie żółto-pomarańczowe tło z plamami czerwieni i różu malującymi powierzchnię. Wszystkie te czynniki składają się na doskonale dojrzałą brzoskwinię. Podoba mi się, że to zrozumienie jest miejscem dla nas wszystkich, aby znaleźć wspólną płaszczyznę.

(Źródło zdjęcia: Kate Winslow & Guy Ambrosino)

Sezon na doskonałe brzoskwinie

Doskonała brzoskwinia ma swój udział w mocnych opiniach i większość z nich zaczyna się od tego, gdzie można znaleźć. Gruzja zawsze była jednym z najgłośniejszych głosów w rozmowie o dojrzewaniu brzoskwiń, ale faktem jest, że kiedy brzoskwinie w Gruzji są dojrzałe, brzoskwinie z Georgii są dobre. To samo dotyczy brzoskwiń, które są dobre w New Jersey oraz w Kalifornii i Nowym Jorku. Sezon na brzoskwinie rozpoczyna się już w maju i może trwać do września. Kup brzoskwinie tam, gdzie czekasz, aby były dobre. Będziesz wiedział, że nadszedł czas, bo ludzie zaczną o tym rozmawiać. Może nawet przekazać wiadomości. Opady deszczu, słoneczne dni, wilgotność i chłodne noce mają znaczenie. Tak jak w życiu, tak jest z brzoskwiniami. Czas jest nieuniknionym czynnikiem, który sprawia, że ​​wszystko jest w porządku – i w tym przypadku również jest po prostu dojrzałe.

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Poczucie inteligencji

Brzoskwinia to zmysłowy owoc. Odwołuje się do wszystkich pięciu z nich i prawdopodobnie do wszystkich, których nie wymieniliśmy. Oto jak użyć zmysłów, aby wybrać idealny owoc.

  • Zapach: Co jest pierwsze, wzrok lub zapach? Czasami nic nie zaprasza cię do stoiska brzoskwiń takich jak ich zapach. Widok piramid brzoskwiń, słonecznych i różowych, może być równie urzekający. Zapach nie jest czymś, czego musisz uczyć. Jest coś wrodzonego w poznawaniu, kiedy pachnie dojrzałe. Wygląd dojrzałej brzoskwini wymaga jednak pewnych instrukcji.
  • Widok: Dojrzałe brzoskwinie mają bogate żółte tło, które praktycznie świeci. Szukaj jednolitości i gęstości koloru. Jeśli chodzi o rumieniec brzoskwini na brzoskwini, to wynik pieszczoty słońca. Wspaniale jest patrzeć, ale to nie jest wskazówka, że ​​twoja brzoskwinia jest dojrzała. Niemniej jednak powinieneś zwrócić na to uwagę, ponieważ doprowadzi Cię to do idealnego pierwszego ugryzienia. Ukąszenie naprzeciwko łodygi, gdzie rumieniec jest najbardziej wyraźny, jest podobno najsłodsze. Wypróbuj go i zgłoś ponownie.
  • Dotknąć: Kodyfikowanie uczucia dojrzałej brzoskwini to sytuacja, w której sprawy stają się nieco mgliste. Miękka dawka wskazująca, że ​​brzoskwinia jest dojrzała, może zmienić się w ciągu kilku godzin w zależności od temperatury i bliskości innych owoców. Najlepiej zacząć od owoców dojrzałych na drzewie. Możesz to zapewnić, pytając o to, szukając oznakowania lub po prostu idąc do sadu i zbierając owoce z drzewa. Stamtąd dotarcie do właściwego dotyku jest tańcem czasu i uważną obserwacją. Aby zjeść poza domem, wybierz brzoskwinię, która daje najmniejszą delikatność, gdy delikatnie wyciskasz. Idź o tym, jakby to była najcenniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek podjąłeś. Brzoskwinie są delikatnymi rzeczami. Obrażają się, gdy są traktowane z wrogością i łatwo ulegają siniakom. Jeśli znajdziesz się z niedojrzałymi brzoskwiniami, możesz je zmiękczyć. Jeśli jesteś w pośpiechu, sztuczka z papieru jest szybkim rozwiązaniem. Możesz iść powolną i zmierzoną trasą, kładąc brzoskwinie do łóżka, ramieniem w dół, pod kocem z oddychającymi ręcznikami przez dzień lub dłużej, aż osiągną pożądaną miękkość.

(Źródło zdjęcia: Susanna Hopler)

Odmiana brzoskwini jako przewodnik doskonałości

Istnieją marginesy dojrzałości i doskonałości, jeśli chodzi o brzoskwinie, ale subtelność smaku jest najlepiej zarządzana poprzez wybór odmiany, która działa dla Ciebie. Żółte brzoskwinie nie smakują tak samo jak białe brzoskwinie i nie smakują jak brzoskwinie pączków. Aby więc wybrać idealną brzoskwinię, musisz wiedzieć, jaka odmiana jest dla ciebie odpowiednia. Mając to na uwadze, przeprowadziliśmy pewne badania, aby poznać niuanse różnych odmian. Znajomość niektórych informacji na temat każdego pomoże ci w dążeniu do perfekcji.

Poczuj Peachy Keen?

Oto, co musisz przeczytać, co ugotować i jak zjeść wszystkie te doskonałe brzoskwinie, gdy są dojrzałe i gotowe do zbioru.

Najłatwiejszy sposób na zalanie brzoskwini
Jeśli robisz ciasto z brzoskwiniami, szewc lub kruszysz, musisz to wiedzieć.

Jak sprawić, by Twoja Grachowa Brzoskwinia Fantasy stała się rzeczywistością
Masz dwa składniki i cztery kroki od zwykłych brzoskwiń do godnego na Instagramie deseru.

Ridiculously Easy Slow Cooker Peach Carnitas
Klasyczne tacos z letnim akcentem.

Jak nie pić Peach Schnapps
Cokolwiek – szczególnie brzoskwinia schnapps – jest obrzydliwe, jeśli pijesz go do nadmiaru.

Białe brzoskwinie są klasyczne, ale smakują jak łzy
Brzoskwinie i wszystkie brzoskwiniowe rzeczy, uszeregowane od tandetnych do klasycznych, smutnych do pysznych.

W obronie konserw z brzoskwiń
Zgadza się, powiedziałem: Brzoskwinie w puszkach są lepsze niż świeże. Teraz mnie wysłuchaj.
James and the Giant Peach

James i olbrzymia brzoskwinia nigdy nie mogą być o wiśniach
A pięć innych razy brzoskwinie były doskonałym owocem literatury.

Musisz zobaczyć tę ładną, brzoskwiniową różową kuchnię
Czy brzoskwinia może być nową Różą Tysiąclecia??

Dlaczego mrożone brzoskwinie są lepsze niż świeże
Mrożone brzoskwinie są niezłomnym filarem południowych kucharzy.

Jaka jest różnica między Freestone i Clingstone …
Jak dobrze znasz swoje brzoskwinie?

To jest najlepszy sposób na przechowywanie brzoskwiń
Umiejętność ich przechowywania jest równie ważna, jak umiejętność wybrania dobrej brzoskwini.

Najlepsza brzoskwinia do kupienia na każdą okazję
Zastanów się nad tym, czy nie chcesz kupować brzoskwinie.

Peachy Keen: 15 najlepszych przepisów z brzoskwiniami
Podnieś rękę, jeśli kochasz brzoskwinie! Sezon brzoskwiniowy trwa już od kilku tygodni w …