(Image credit: Well Plated)

Jeśli chodzi o wygodę, zapiekanki są królem. Chodzi mi o to, że są powody, dla których są one głównym posiłkiem, który ludzie przynoszą jedzenie nowemu sąsiadowi lub przyjacielowi w potrzebie. Mają duży potencjał do zrobienia z wyprzedzeniem, a po złożeniu wymagają tylko krótkiego postu w piecu, po czym dostarczają ciepły, satysfakcjonujący posiłek. Bułka z masłem!

Większość zapiekanek jest również obładowana dużą ilością sera i makaronu (pieczony makaron i ser, ktoś?), Co może sprawić, że poczujesz się trochę powolny po jedzeniu. Ale dzięki temu żaroodpornemu potrawom udaje się być serdecznym, ale nieco lekkim, dzięki kilku zdrowszym zwrotom akcji. Zamiast kluski ta zapiekanka wymaga spaghetti squasha. Ma również chudego ziemi indyka dla zwiększenia dawki białka.

Jeśli chcesz zrobić to z wyprzedzeniem, możesz wcześniej przygotować squash spaghetti: pokroić squash na pół wzdłuż, wyskrobać nasiona, połóż połówki w naczyniu do pieczenia (pokrojoną w dół), a następnie polej woda wokół squasha. Piec przez około 40 minut, a następnie wyciągnij struny do squasha widelcem (będzie wyglądać jak spaghetti!).

Z indykiem ziemnym, czerwoną cebulą, zieloną papryką, pokrojonymi w kostkę pomidorami, czosnkiem, włoskimi przyprawami, płatkami czerwonej papryki, spaghetti z dyni i mozzarellą, zapiekanka o smaku.

Gdy zapiekanka się skończy, wypróbuj ją pod brojlerami, aby ser na wierzchu stał się złotobrązowy i szampański. Udekoruj świeżymi ziołami (bazylia lub pietruszka), aby uzyskać nutę jasności, a następnie podawaj.

Najlepsza część? Jeśli masz jakieś resztki, możesz je przechowywać w lodówce przez pięć dni. Kwadrat tego rozgrzanego na lunch w kuchence mikrofalowej z pewnością sprawił, że wszyscy twoi współpracownicy byliby zazdrośni w porze lunchu.

Zdobądź przepis: Spaghetti Zapiekanka z Squasha od Well Plated