Tak łatwo. Dość smaczne. Niekończące się wariacje. Nigdy wcześniej nie robiłeś sera? To może się zmienić – dziś wieczorem, jeśli chcesz … a wszystko, czego potrzebujesz, to trzy składniki. Założę się, że już czekają na ciebie w domu. Proces od początku do końca? 15 minut wierzchołków.

Przygotowaliśmy świeży ser przed … paneer, queso fresco, ricottą, mozzarellą. Ta jest mniej więcej tak łatwa, jak się da i używa Maślanka jako środek zakwaszający, który inicjuje zakwaszanie mleka w twarogi (tłuszcze i białka, które ostatecznie stają się samym serem) i serwatkę (ciekły produkt uboczny wytwarzania sera).

Powstały ser ma przyjemny, subtelny smak i miękkie, gąbczaste twaróg. Ser może być miękki i rozsmarowywany przez zachowanie dużej ilości serwatki w serze i delikatne manipulowanie twarogiem. Możesz też ściskać i ściskać twaróg, aby wydalić płyn i zestalić ser, dzięki czemu uzyskasz gęściejszy, gęsty ser, który z łatwością można polecieć na formalną deskę serową.

Przepis pochodzi z nowej książki kucharskiej Lee Bros., Simple Fresh Southern. Proponują wariacje: Dodaj łyżeczkę skórki cytrynowej, suszonych ziół lub popękaną paprykę do garnka z mlekiem i maślanką lub pomiń sól i sub w jakiejś wanilii i cukrze na słodki ser.

Weź to od tego cheesemgera: z odrobiną świeżego tymianku, wersja cytrynowa jest prawie idealnie zmielona na jajecznicę, w tym tak prostym, tak zwariowanym pysznym sposobie.

Uzyskaj przepis: świeży ser maślankowy

Związane z: Nauka o żywności: Co to jest maślanka?

Nora Singley jest zapalonym miłośnikiem sera i przez pewien czas była Cheesemongerem i dyrektorką ds. edukacji w sklepie z serami Murray’s w Nowym Jorku, gdzie kontynuuje naukę klas sera dla publiczności. Obecnie jest asystentką szefa kuchni w The Martha Stewart Show.

(Zdjęcia: Nora Singley)