Ostry, słony, chrupiący, chrupiący. Chipsy babki są tym, czego chcemy w przekąsce, a ta wypieczona wersja to taka, z której moglibyśmy szczęśliwie żuć się praktycznie każdego dnia. Klucz do idealnego kryzysu? Chodzi o to, aby wybrać odpowiednie plantany.

Nasze pierwsze próby chipów bananowych były nieco katastrofalne. Większość z nich płonęła i żadna ilość oleju nie powstrzymywałaby ich od przylegania do patelni i rozpadania się, gdy próbowaliśmy ich odepchnąć. Okazuje się, że używaliśmy niewłaściwych plantanów.

Jesteśmy przyzwyczajeni do sięgania po wersje z żółtymi odcieniami, z dużą ilością czarnych plam na skórze. Są świetne do grillowania na patelni lub smażenia. Ale słodkie i soczyste nie jest to, czego potrzebujesz w babki na żetony. Mniej dojrzałe zielone owoce są dużo jędrniejsze. Mogą utrzymywać ciepło nawet w cienkim plasterku i zapewnić idealny chrupnięcie w formie wiórów.

Zacznij od usunięcia skórki za pomocą noża. Żółte plantany są dość łatwe do obierania ręcznie, ale zielone są znacznie twardsze. Za pomocą noża możesz nie dostać idealnie okrągłych plasterków, ale nie skończysz też z niewygodnymi kawałkami skórki wepchniętymi pod paznokcie. Zaufaj nam w tej sprawie.

Ważne jest, aby plasterki były tak jednolite, jak to możliwe, więc używaj mandoliny, jeśli masz. Prawdopodobnie zadziałałaby również rolka do krojenia robota kuchennego.

Zapraszam do zabawy z aromatami. Ta mieszanka jest dość ostra, ale można ją łatwo odstresować lub wypróbować inne kombinacje. Eksperymentowaliśmy z mielonym czosnkiem i startym imbirem, ale stwierdziliśmy, że paliły się one dobrze przed ugotowaniem chipsów, więc zalecamy trzymać się suchych aromatów. Innym zastosowaniem może być proszek czosnkowy?

Pikantne pieczone chipsy babki

Sprawia, że ​​od 2 do 3 filiżanek

 • 2

  zielone plantany

 • 2 łyżka stołowa

  Oliwa z oliwek

 • 1 łyżeczka

  chili w proszku

 • 1/2 łyżeczka

  kminek

 • 1/8 łyżeczka

  pieprz cayenne

 • 1/2 łyżeczka

  Sól

Rozgrzej piekarnik do 400 ° F.

Usuń skórki babki za pomocą noża. Cienkie plasterki za pomocą mandoliny, jeśli to możliwe.

W misce wyrzuć bananowe plastry z oliwą z oliwek, przyprawami i solą. Rozłóż w jednej warstwie na arkuszu cookie.

Piec przez 15 do 17 minut, obracając plastry po około 8 minutach. Uważnie obserwuj po zakręcie – mogą się szybko zapalić. Wyjmij z piekarnika i podawaj.

Chips najlepiej spożywać natychmiast, ale będą przechowywane przez około jeden dzień.

Związane z: Przepis: Słodko smażone plantany (Plátanos Maduros)

(Zdjęcia: Joanna Miller)