Możesz nazwać ten smażony w piekarniku kurczak lub chrupiący pieczony kurczak lub panierowany kurczak lub dowolną liczbę rzeczy. Lubię nazywać to danie Fake Fried Chicken, ponieważ czuję, że unikam czegoś podstępnego.

Panko to sekret chrupkości bez głębokiego smażenia. Próbowałem wszystkiego, od zwykłych okruchów chleba po tosty melba w przetwórni żywności, a panko jest najbliżej, dając nam taką skórkę, którą można usłyszeć, gdy się ją ugryzie. Nie ma go na topie.

Za pomocą tego dania możesz również przejść na dwa sposoby. Podawaj całe udo na łóżku zwiędniętych zieleni i masz doskonały posiłek w środku tygodnia. Potnij te uda w kawałki wielkości kęsa i masz idealną przekąskę imprezową. Lubię ustawiać w pobliżu małe miski z miodem, musztardą i ketchupem, które ułatwią zanurzenie.

Lubię tu uda ze względu na ich soczystość i bogaty smak, ale z pewnością można wybrać pałeczki, skrzydła, a nawet piersi. Wszystkie te będą gotować trochę szybciej niż uda. Zacznij je sprawdzać po 10 minutach, a następnie w kolejnych 5-minutowych odstępach, aż zarejestrują termometr natychmiastowy o temperaturze 165 ° F.

Fałszywy smażony kurczak

Służy 4-6


2 funty udka z kurczaka bez skóry (około 8 całych ud)

2 jajka

1 łyżka stołowa oregano


3 łyżki musztardy dijon


2 łyżeczki soli


1/2 łyżeczki pieprzu

plusk mleka lub maślanki
plusk gorącego sosu (opcjonalnie)

1 szklanka panko tarta

Miód lub keczup do serwowania

Podgrzać piekarnik do 425 ° F. Ustaw drążek na blasze do pieczenia.

Wyjmij uda z opakowania. W razie potrzeby pociąć na kawałki “bryłki”. Pat suche z papierowym ręcznikiem.

W małej misce wymieszaj jajka, oregano, dijon, sól i pieprz. Dodaj odrobinę mleka, aby trochę poluzować. Wlać okruchy panko do innej małej miski.

Zanurz każde udko kurczaka w mieszance jaj i delikatnie strząśnij dodatkową. Ułóż udo w panko i umieść je na drucianym wieszaku nad blachą do pieczenia. Powtórz z pozostałymi udami z kurczaka.

Piec przez 35-40 minut na całe uda lub 15-20 minut na ukąszenia. Gdy uda są już gotowe, wierzchołki powinny po prostu zacząć się obracać, soki z uda powinny być czyste, a temperatura wewnętrzna powinna wynosić co najmniej 165 ° F.

Podawać natychmiast z miskami miodu i keczupu do maczania.

Związane z: Medytacja weekendowa: strach przed smażeniem

(Zdjęcia: Emma Christensen)