(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Trudno jest pokonać satysfakcję z dobrze zaopatrzonej zamrażarki. Nic nie może się równać z odczuwaniem posiadania garści prostych posiłków na wyciągnięcie ręki, kiedy tylko ich potrzebujesz, bez względu na to, czy są to babeczki na śniadanie typu “chodź i idź”, czy też porcja maku i sera w rodzinnej wielkości na pocieszający obiad..

W tym roku daliśmy ci mnóstwo wspaniałych przepisów na mycie z wyprzedzeniem, z wyprzedzeniem i to ci najbardziej pokochaliście.

1. Wolno gotująca się wieprzowina i gulasz z cydru

Klasyczne łączenie wieprzowiny z jabłkami tworzy pikantny gulasz z odpowiednią ilością słodyczy. Zrób pełny przepis, nawet jeśli gotujesz dla małego gospodarstwa domowego, jako niedoszłe zamrożenie.

(Image credit: Jenny Huang)

2. Veggie Supreme Egg Bake

Zapakowane jajeczne zapiekanki z jajek można zamrażać w stanie nie upieczonym i przechowywać przez okres do trzech miesięcy. Potem idź i upiecz go następnym razem, gdy będziesz potrzebował obfitego śniadania, aby nakarmić tłum.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

3. Slow Cooker Black Bean Chili

Chili ma reputację dobrego zamrażania, a ten nie jest wyjątkiem. Dotyk proszku kakaowego w bulionie jest nieoczekiwanym dodatkiem, ale dodaje wegańskiej recepturze.

(Image credit: Lauren Volo)

4. Podwójne babeczki czekoladowe

Indywidualnie owijać te kakao i jogurtowe muffiny w plastikową folię przed zamrożeniem i można je wrzucić do pudełek na lunch i plecaków w celu odtajenia na popołudniową przekąskę.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

5. Cauliflower Mac and Cheese

To zdrowe odżywianie się klasyczną klasą jedzenia w niektórych serach na puréed kalafior. Można go zamrozić w naczyniu żaroodpornym przed pieczeniem, a następnie wypiekać bezpośrednio z zamrażarki.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

6. Wolno gotowana klops-musztarda szarpana wieprzowiną

Zablokuj resztki tej słodkiej i pikantnej wieprzowiny, do której możesz sięgnąć, gdy potrzebujesz prostego lunchu lub kolacji, niezależnie od tego, czy rzucasz ją zieleniną z sałaty, czy ułóż ją w bułeczkę.

(Image credit: Michael Wiltbank)

7. Pęknięte grzyby chleba czosnkowego

Zrób kilka porcji tych nieodpartych wiatraków i schowaj je w zamrażarce, nie upieczone. Gdy niespodziewani goście wpadną, rzuć trochę wiatrówek na blachę do pieczenia, włóż je do piekarnika i od razu zdobądź gospodarza roku.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

8. Łatwa zupa z kurczaka z kurczakiem

Ta przyjemna w smaku zupa, opleciona czarną fasolą i kukurydzą, wyjątkowo dobrze zamraża. Po prostu trzymaj się pokruszonych chipsów tortilli, pokrojonych scallionów i pokrojonego sera, aż go podgrzejesz i gotowe do podania.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

9. Moist, Cakey Banana Bread

Trudno jest pokonać prostą dobroć chleba bananowego. Ta wersja jest klasyczna i składa się z dwóch bochenków – jednego, który można teraz cieszyć, a drugiego – na później.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

10. Muffiny z szynką i cheddarem

Zrób porcję tych pikantnych babeczek i schowaj je w zamrażarce. Następnie możesz sięgnąć po nie w razie potrzeby, aby szybko, zdrowo i pić obiady.