Szukając nowego sposobu na cieszenie się tym słodkim i ziemistym warzywem, przyjaciel zasugerował, że spróbujemy marynowania! Teraz, gdy już go wypróbowaliśmy, możemy potrzebować słoika marynowanych buraków 24 godziny na dobę, aby zaspokoić nasze pragnienie.

Przeczytaj naszą recenzję przepisu Alton Browna na marynowane buraki po skoku…

Dla naszego pierwszego przedsięwzięcia w trawienie, chcieliśmy prostej, prostej recepty, którą moglibyśmy wykorzystać jako bazę dla przyszłych odmian. Przepis Alton Browna od jego Beet It! odcinek “Dobry jedz” pasuje do rachunku (link na dole strony).

Jedyną zmianą, jaką zrobiliśmy z przepisu Browna, było użycie octu jabłkowego zamiast octu estragonu. Wiele innych przepisów sugeruje ocet jabłkowy i spodobał nam się pomysł połączenia słodko-kwaśnego octu z słodko-ziemistymi burakami. (Plus, to było to, co mieliśmy w spiżarni!)

Ponieważ buraki były tylko marynowane, aby je schłodzić, a nie konserwować i przechowywać w spiżarni, proces był niesamowicie prosty. Buraki palono, aż ugotowano i pokrojono na plasterki. Układaliśmy je w puszce po konserwach wraz z czerwoną cebulą i polewaliśmy roztworem octu na wierzch.

Pozwoliliśmy im nabrać się w lodówce przez trzy dni (nie mogliśmy dłużej czekać!) I wypróbowaliśmy kilka pierwszych prosto z słoika.

Buraki były słodkie i miały dobry ocet, ale smak buraków, który uwielbiamy, wciąż znajdował się w czołówce. Plastry były jędrne i delikatne, ale następnym razem pomyślimy, że możemy spróbować nieco ugotować buraki, żeby uzyskać bardziej chrupką teksturę.

Planujemy wykorzystać niektóre z naszych marynowanych buraków na niektóre przekąski z bruschettą na przyjęciu, które organizujemy w ten weekend. Będziemy je również jeść w sałatkach na najbliższą przyszłość. Z odrobiną wody z seltzer, myślimy, że możemy nawet użyć resztki soku w buraczanej wersji koktajli z pickletini!

• Przepis na marynowane buraki od dobrego jedzenia z Altonem Brownem za pośrednictwem Food Network.

Związane z: Co robisz ze swoimi zbiorami?

(Zdjęcia: Emma Christensen dla Kitchna)