(Image credit: rj lerich / Shutterstock)

Więc, co to jest ten cętkowany owoc, który wygląda jak śliwka i nosi podobne, ale zabawne imię?

Pluots należą do rodziny (pysznych!) Owoców pestkowych. Są to owoce hybrydowe opracowane pod koniec lat 80-tych 75% śliwki i 25% moreli. Przypominają śliwki o gładkiej skórze i podobnym kształcie i fakturze.

Jeśli nigdy nie skosztowałeś pluota, to masz przyjemność! Smak jest intensywny i mówię to w najlepszy możliwy sposób! Pluots nie mają gorzkiego smaku, który czasami można znaleźć na śliwkach. Zamiast tego ich smak jest pełen słodyczy.

Istnieje wiele różnych odmian, z których większość ma ciekawe nazwy, takie jak Dapple Dandy, Dinosaur Egg, Flavour Grenade i Flavorglo.

Jak wybrać Pluot

Wybierz paczki tak, jakbyś śliwka. Poszukaj pachnącego owocu, który jest jędrny, ale daje uczucie dotyku i jest wolny od wad. Pluots są dostępne w różnych kolorach – wybierz najbardziej wibrujące owoce spośród każdej odmiany, ponieważ będą one najsłodsze. Trzymaj się z dala od działek, które są szczególnie trudne, nie dojrzewają dobrze.

Przechowywanie Pluots

Przechowuj dojrzałe bulki na blacie przez okres do 3 dni lub w lodówce do tygodnia.

Jedzenie Pluota!

Najwyraźniej najważniejsza część – jak zjeść ten magiczny owoc pestkowy. Pluots są po prostu cudownie zjedzone świeże. Można również piec je do ciast, chipsów, szewców, tart i ciastek.

→ Zrób ciasto z odwrotną stroną z dodatkami: Przepis: Jak zrobić ciasto do góry nogami z prawie każdym owocem

Czy kiedykolwiek próbowałeś pluots? Czy jesz od razu, czy też robisz z nimi coś bardziej wymyślnego?

Zaktualizowano z postu opublikowanego pierwotnie we wrześniu 2008 r.