(Image credit: Casey Barber)

Rozjaśnij pochodnie tiki i daj marynarzom hot dogi – to sezon na podwórko, ludzie! Możesz mieć zawijaną ganeczkę (a jeśli nie, jestem zazdrosny) lub mieszkanie w mieście z ucieczką ognia, ale niezależnie od twoich rozrywkowych sytuacji, będziesz chciał kupić piwo zanim przyjdą przyjaciele.

Oto, w jaki sposób decyduję, jakie piwa serwuję na przyjęciach i niektóre z moich ulubionych rekomendacji.

1. Wybierz niskie piwa “sesyjne” ABV.

Niezależnie od tego, czy jest lato, czy zima, kiedy prowadzę shindig, upewniam się, że wszystko, co wydaję na masową konsumpcję, ma dość niską wartość ABV, oscylując w zakresie 5%. Możecie nazwać te “piwa sesyjne” – paszteciki, które są aromatyczne, ale wciąż na tyle niskoprocentowe, że nie będziesz się żenująco pętać po wypiciu ich przez dłuższy czas.

Choć niektórzy będą szczypali, że prawdziwe piwo sesyjne nigdy nie powinno wzrosnąć powyżej 5% ABV, gram trochę luźniej z definicją i po prostu sprawdzam moje wartości procentowe ABV przed kupowaniem rzeczy, które już wiem, smakują świetnie. “Sessionable” to dobre hasło, które należy zwrócić uwagę przy wyborze piwa do leniuchowania na podwórku, siedzenia przy basenie, na tailgating lub po prostu spędzania czasu na popijaniu przez popołudnie.

2. Kupuj dobre piwo, ale nie wydawaj paczki.

I chociaż bardzo kocham moich przyjaciół i nigdy nie kupię im taniego mydła, biorę pod uwagę, czy zapłacę 10 USD lub więcej za 4 opakowania butelek, czy tyle samo za szóstkę. Wielkie imprezy to nie czas na wyrzucenie moich 20-milionowych butelek z The Bruery’s Sour in the Rye, które tylko kilka osób się spodoba; przy zakupie woluminu, zdecydowanie myślę o tym huk dla mojego złotówki.

(Image credit: Casey Barber)

5 ulubionych piw na imprezę

Puszki są zawsze pewnymi zwycięzcami, ponieważ szybko schładzają i nie zmuszają mnie do dodatkowego treningu bicepsa, kiedy przeciągam opróżnione pojemniki do recyklingu. IPA założyciela na cały dzień (4,7% ABV) jest plakatem dla wszechstronnego, świetnego piwa sesyjnego – jestem zawsze wdzięczny za umieszczenie tego aromatycznego, ale niezbyt gorzkiego IPA w puszkach, a nawet szczęśliwszy, że sprzedają je w Pakiety po 15. All-Day IPA dookoła!

Jestem także fanem składu Sixpoint, szczególnie ich płynności Sweet Action cream ale (5,2% ABV). Puszki Sixpointa przychodzą tylko cztery do pudełka, ale każda z nich ma obfite 16 uncji, więc pozwolę mu się zsunąć.

Dla przyjaciół, którzy chcą tego klasycznego, wyraźnego smaku starego piwa, polecam je Victory Prima Pils (5,3% ABV) – ma tak czysty, pszeniczny smak, że tak wielu z nas kojarzy się z piwami, które, jeśli tak można powiedzieć, akcentują trawiaste chmiele dla nowoczesnego piwa z podniebienia. (OK, OK, byłem znany z tego, że wrzuciłem kilka lamp IC, jestem Yinzer, cóż mogę powiedzieć?)

Ale nie wszystkim podoba się chmiel, więc opiekuję się moimi słodowymi przyjaciółmi Abita Turbodog (5,6% ABV). Brązowe piwa ale i lager zazwyczaj osiągają wyższe wartości w ABV niż ich jaśniejsze odpowiedniki, ale ta cechuje się doskonałą równowagą smaków karmelu i toffi z lekką pijalnością.

A ponieważ fajnie jest mieć w sobie napój owocowy, zawsze mam kilka paczek sześciopakowych Shiner Ruby Redbird (4% ABV) pod ręką. Picie jednego z nich zawsze sprawia, że ​​myślę o dobrych chwilach w spoconym słońcu Austina, a jego podniebienie z grejpfruta i imbiru uspokaja tych, którzy “naprawdę nie lubią piwa”. (Do czego mówię, po prostu nie możemy już być przyjaciółmi – żartujemy!)

Teraz, gdy już masz w zapasie lodówkę i wyładowujesz misę kozich, daj mi znać, kiedy powinienem się pojawić. Jakie piwa lubisz mieć pod ręką na imprezach??