Artystyczna kolekcja pałeczek / obrazów na ścianach Leeli!

Większość nie azjatyckich kucharzy nie ma świadomości, że pałeczki są czymś więcej niż tylko naczyniem do jedzenia. Są również świetnymi narzędziami do gotowania. W rzeczywistości są specjalne pałeczki do gotowania (saibashi po japońsku), które są trochę dłuższe, a czasem dołączane na końcu za pomocą sznurka do tego właśnie celu.

Ostatnio Faith napisała o tym, że pałeczki są preferowanym narzędziem do robienia jajecznicy, ale istnieje wiele innych powodów, aby trzymać pałeczki w pobliżu pieca. Doskonale nadają się do obracania i podnoszenia smażonych potraw z garnka z gorącym tłuszczem, mieszając makaron i zupy, a także są doskonałym narzędziem do smażenia.

Zasadniczo prawie wszystko, co można zrobić za pomocą szczypiec, można również zrobić za pomocą pałeczek, a często można je zrobić lepiej. Oczywiście musisz czuć się komfortowo i mieć pałeczkę, zanim użyjesz ich do gotowania, szczególnie podczas pracy z frytownicą!

Julia Child była znana z zamiłowania do pałeczek w kuchni i używała ich do łowienia warzyw z garnka z wrzącą wodą, aby sprawdzić, czy to zrobione. Inne zastosowania chwytają oliwki i marynaty ze słoików, mieszając sosy, ryż z puchu, przerzucając rzeczy do piekarnika. Oni nawet robią świetne narzędzia do grillowania.

Wiele osób ma do wyboru różne rozmiary, aby dostosować się do potrzeb, od większych, gotowych pałeczek do mniejszych, dziecięcych wersji. Plastikowe pałeczki topią się, a metalowe będą przewodzić ciepło, więc należy uważać na przyjęcie jakiejkolwiek starej pary jako narzędzia kuchennego. Najlepszym materiałem jest oczywiście drewno, a bambus ma najwyższe noty.

Czy gotujesz pałeczkami? Jakie jest twoje ulubione użycie do pałeczek w kuchni?

Związane z: Nie Cherry Pitter? Użyj drążka

(Zdjęcie: Leela Cyd Ross)