Niedawno kupiłem zestaw talerzy obiadowych do wykorzystania jako moje codzienne (codzienne) talerze obiadowe. Minął już około miesiąca i mogę spokojnie powiedzieć, że był to dla mnie właściwy wybór. Co to są talerze i dlaczego je wybrałem?

Talerze obiadowe mają rozmiar między normalnym talerzem obiadowym a talerzem sałatkowym – zazwyczaj około 8,75 – 9,5 “, chociaż może się to różnić w zależności od producenta. Nazwa jest oczywista dla ich przeznaczenia: do wykorzystania na lunchu, gdzie prawdopodobnie Jedną z nich jest spożywanie mniejszych porcji lub bardziej klasycznych potraw na lunch, takich jak kanapki.

Kupiłem zestaw talerzy z wielu powodów, głównie dlatego, że moja nowa kuchnia jest bardzo (bardzo) mała i ma ograniczoną przestrzeń do przechowywania. Dzięki temu ich niewielkie rozmiary i wielofunkcyjne zastosowania (talerz obiadowy, talerz obiadowy, talerz sałatkowy) są bardzo praktyczne. Ale to prawda, że ​​ostatnio nie jem dużych kolacji, więc rozmiar idealnie mi pasuje.

Prawdopodobnie nie użyłbym moich nowych talerzy w bardziej uroczystym przyjęciu, ale moja maleńka kuchnia ma małe mieszkanie, więc przez jakiś czas nie będę w tej pozycji. Obiadowe talerze są nieco trudniejsze do znalezienia w dzisiejszych czasach, ponieważ nadal oddalamy się od bardziej formalnych ustawień miejsc, ale one są na zewnątrz. Czasami może stać talerz sałatkowy, ale uważam, że dodatkowy centymetr lub tak, który oferuje talerz obiadowy, jest po prostu idealny.

Wytyczne dotyczące rozmiarów płytek:
Talerz obiadowy: 10 “- 10 3/4”
Talerz obiadowy 9 “- 9 1/2”
Płyta sałatkowa 8 “- 8 3/4”
Płyta do chleba i masła 5 “- 7 3/4”

Związane z: Wskazówka: Zmierz szafki przed zakupem nowych naczyń

(Zdjęcie: Spode Blue Italian Luncheon Plate)