Brukselka były dla nas nowym trunkiem w tym roku. Te pyszne, małe zielone kulki są w sezonie przez większą część zimy i nie możemy się doczekać, aby wypróbować niektóre z twoich zaleceń dotyczących dobrych przepisów.

Jest jednak jedna rzecz, której nie możemy się doczekać, a to z pozoru nieskończona ilość czynności wymaganych przez miniaturową kapustę. Oto jedna wskazówka, którą znaleźliśmy, aby przyspieszyć ten proces.

Duża kapusta jest łatwa: o połowę, ćwiartkę i bicze, wyjąć rdzeń za pomocą dużego noża. Brukselka mają ten sam twardy rdzeń; jeśli go nie przebijesz, nadal będą trudne i trudne do pogryzienia w środku. Niemal wszystkie przepisy wymagają przekłucia brukselki przez ich rdzeń, a wiele przepisów nakazuje ci odciąć koniec, a następnie użyć noża, aby całkowicie wydrążyć rdzeń! A to już po tym, jak już posortowałeś, umyto i wyszczotkowałeś wszelkie luźne liście.

Uważamy, że brusznica brukselki jest nieco wybredna, ale nie chcemy też twardych kiełków. Używamy tego skrótu. Zamiast używania noża do parowania do robienia wielu kawałków, po prostu przekłuwamy rdzeń starą maszyną do obierania warzyw, nadając jej szybki zwrot. W ten sposób powstaje półksiężyc przecięty do samego rdzenia, pozostawiając wiele kanałów pary lub wrzącej wody, aby gotować kiełki przez całą drogę.

Czy masz inne wskazówki, jak przygotować brukselki szybko i łatwo??

Związane z: Wskazówka: Keep Brussels Sprouts Green With a Bath

(Zdjęcie: Faith Durand)