Czytelnik wysłał nam e-mail z zapytaniem o to, jak zamrozić edamame. Jej dylemat? Co z nimi zrobić, oprócz robienia puréed dip. Mamy kilka pomysłów, a większość z nich zaczyna się od mikrofalówki…

Zamarznięte, ostrołukowane edamame stają się łatwiejsze do znalezienia w przeciętnym sklepie spożywczym, co jest dobre – są tak zdrowe i wszechstronne. Często przecieramy je do hummusu zrobionego z edamame zamiast ciecierzycy, ale działają dobrze w każdym naczyniu, w którym normalnie można użyć fasoli lub grochu.

Zacznij od przeczytania naszych wskazówek dotyczących parowania brokułów w kuchence mikrofalowej i postępuj zgodnie z tą techniką, gotując edamame przez około 30 sekund na wysokim poziomie.

Następnie wrzuć je do końcowego etapu gotowania smażalnicy lub zupy. Możesz po prostu wrzucić je z dodatkiem sosu sojowego i prażonych nasion sezamu i zjeść je tak, jak jest (lub na sałacie). I chociaż nie próbowaliśmy tego, myślimy, że możesz stworzyć chrupiącą przekąskę, zastępując edamame ciecierzycy w naszych pieczonych w cieście Chrupkach.

Uwielbiamy też wygląd tej Sałatki z Trzech Fasoli, od Gourmet. Łączy czarną fasolę, groch z czarnymi oczami i edamame z sokiem z limonki, kolendrą i czerwoną cebulą.

Chcesz naprawdę stać się kreatywnym? Spójrz na ten Edamame Ice Cream z Bon Appetit.

Ktoś jeszcze ma dobre zastosowanie dla zamrożonego edamame?

(Zdjęcia: Cascadian Farm, Romulo Yanes for Gourmet)