Z pewnością nie potrzebujesz prasy panini do przyrządzania grillowanych kanapek, ale jeśli masz jedno z tych urządzeń, może to zrobić znacznie więcej, niż sugeruje nazwa. Wielozadaniowy automat do panini może być używany do szybkiego i twórczego przygotowywania potraw, a często także do zdrowego gotowania.

Od obiadu do deseru, w ruchliwe dni powszednie lub gdy jest zbyt zimno na grilla na świeżym powietrzu, tutaj jest dziesięć więcej zastosowań dla prasy panini:

1. Warzywa: Użyj prasy panini jako mini grilla, aby zrobić słodkie, dymne szparagi, bakłażany, plastry słodkich ziemniaków, jarmuż – to ty. Przed grillowaniem należy odcedzić lub wrzucić warzywa z odrobiną oliwy z oliwek, solą i pieprzem.

2. Mięso: Cienkie, bez kości kawałki mięsa mogą być szybko ugotowane bez potrzeby spożywania dużej ilości tłuszczu. Prasa do panini jest świetna do robienia bekonu i kebabów.

3. Tofu: Marynuj pokrojone w plastry tofu w ciągu dnia (spróbuj te trawy cytrynowej i koreańskie marynaty BBQ), a następnie wrzuć je do prasy panini, aby zjeść lekką kolację.

4. Halloumi: Grillowany ser halloumi ma złotą skórkę z mlecznym, miękkim środkiem. To wspaniałe jako przystawka lub nakładka na sałatkę.

5. Mochi: Zarówno pikantne, jak i słodkie odmiany mochi są pyszne na grillu, gdzie te kleiste ryżowe placki stają się chrupiące na zewnątrz, lepki od wewnątrz.

6. Polenta: Grilluj plastry polenta w prasie panini i używaj ich jako podstawy na obiad lub deser.

7. Owoce: Posypać pokrojone owoce (zwłaszcza ananas, owoce pestkowe i figi) z odrobiną cukru i posypać grillem w prasie panini, aby uzyskać doskonały deser samodzielnie lub przy torcie.

8. Ciasto funtowe: Mówiąc o ciastku, a może o kawałku ciepłego, tostowego ciasta z funta? Przed sprasowaniem umyj boki masłem.

9. Mini ciastka: Sprawdź pomysł na wypiek małych ciastek w prasie panini.

10. Szyszki lodowe: Domowe szyszki! Ta wspaniała recepta pochodzi od Panini Happy.

Masz więcej pomysłów? Udostępnij je w komentarzach.

Związane z: Making Multitaskers of Unitaskers: Udostępnij swoje historie!

(Zdj .: Williams-Sonoma, Breville Panini Press)