Pamiętaj, aby rozmrozić kurczaka, powinno być łatwe, prawda? Wszystko, co musisz zrobić, to włożyć do lodówki przed pójściem do łóżka, a następnego wieczora, kiedy będziesz gotowa do gotowania, powinno być dobrze. Ale wiele rzeczy powinno być łatwe, a nie takie, jak pamiętanie o zakupie mleka, nakładanie kremu do oczu przed snem, lub wysyłanie rachunków na czas, lub zachęcanie dzieci do pójścia do łazienki przed długą podróżą.

Co więc robisz, gdy jesteś gotowy na obiad i zapomniałeś o najważniejszej części? Cóż, jeśli jesteś mną, możesz po prostu kupić rozmrożonego kurczaka i trzymać go w zamrażarce na następny dzień lub podnieść wiadro smażonego kurczaka. Ale czasami te opcje nie są dostępne. Czy można ocalić ten obiad? Może!

(Image credit: Brie Passano)

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pierwszą rzeczą, którą należy zapamiętać, gdy rozpaczliwie pragniesz roztopionego kurczaka, jest to, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nieważne jak bardzo chcesz tego kurczaka, czy naprawdę warto Salmonelli? A może listeria? Nie? Dokładnie. Według danych USDA, kiedy surowe mięso znajduje się w “strefie niebezpiecznej” – od 40 ° F do 140 ° F – każda obecna bakteria może się podwoić w ciągu zaledwie 20 minut. Więc uniknijmy tego.

USDA również oferuje tę nieco dziwną radę: “Nigdy nie rozmrażaj żywności w garażu, piwnicy, samochodzie, zmywarce lub plastikowym worku na śmieci, na kuchennym blacie, na świeżym powietrzu lub na ganku. Te metody mogą sprawić, że twoje jedzenie stanie się niebezpieczne. . ” W samochodzie? Zmywarka? Dlaczego chcesz to zrobić? Kim są Ci ludzie? Ale dygresję.

(Źródło zdjęcia: Karla Conrad)

Szybsze rozmrażanie

Istnieje bezpieczny sposób na przyspieszenie rozmrażania, chociaż nie jest to natychmiastowe. (Gotowy do poddania się i podnieś wiadro smażonego jeszcze? Po prostu podawaj je z ogromną sałatą i nazwij to dziennie.) Możesz użyć metody zimnej wody, zanurzając pieczonego kurczaka w garnku lub zlewie pełnym zimnej wody i zmienianie wody co 20 do 30 minut. Chociaż jest to kuszące, nie używaj ciepłej lub gorącej wody, ponieważ mogłoby to doprowadzić do zbyt długiego przebywania kurczaka w strefie zagrożenia.

Jeśli nie potrzebujesz kurczaka w jednym kawałku do prezentacji … czekaj, robisz? Poważnie? Dlaczego wciąż czytasz? Jeśli masz jakiś rodzaj ostrego kurczaka i musisz go podawać w całości, zasysaj i kupuj kolejnego kurczaka. W każdym razie, jeśli nie chcesz, aby kurczak był cały, zacznij od metody zimnej wody, a gdy kurczak stanie się bardziej giętki, pokrój go na kawałki, aby uzyskać szybsze gotowanie.

Metoda zimnej wody trwa jeszcze kilka godzin, więc jest to dobra opcja, jeśli zauważysz swój błąd wczesnym popołudniem lub jeśli zjesz całkiem dobre przekąski, gdy będziesz czekać na późną kolację..

Kurczak z curry z zamrazalnikiem

(Image credit: Lauren Volo)

Cook It Frozen

Chwila chwila. Wysłuchaj mnie? Według USDA możesz gotować mrożonego kurczaka. Musisz go gotować o 50 procent dłużej. Powinieneś też ugotować go na stojaku do pieczenia lub na warzywach, aby ciepło mogło krążyć wokół kurczaka.

Naprawdę nie możemy polecić tej metody dla całego kurczaka, ponieważ nie będzie dobrze. Chociaż wnętrze osiągnie bezpieczną temperaturę, na zewnątrz prawdopodobnie będzie całkiem sucho. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się to zrobić, nie używaj powolnej kuchenki, ponieważ kurczak nie nagrzeje się wystarczająco szybko, aby uniknąć niebezpiecznej strefy. (Lub, jak wcześniej wspomniano, możesz kupić cały gotowany kurczak lub wiadro smażone. Nigdy tego nie powiemy.)

Mam Instant Pot?

Twój ciśnieniowy kucharz może błyskawicznie gotować mrożonego kurczaka i robi to wystarczająco szybko, aby uniknąć budzącej lęk temperatury strefy niebezpiecznej. Będziesz potrzebował trochę więcej czasu i trochę więcej płynu – i oczywiście działa tylko z mniejszymi kawałkami i niektórymi przepisami – ale jeśli masz gotowane piersi bez kości, pałeczki do ubijania lub mniejszą pierś, jest to świetna opcja kiedy potrzebujesz szybko żywności.

Zapobieganie

Tak, właśnie dlatego wynaleziono iPhone’y. Ustaw powiadomienie, gdy tylko wiesz, że chcesz zamrożonego kurczaka. Albo poddaj się kurczętom i tylko zamroź kurczaka na kawałki. (Albo pójdź po to wiadro z chrupiącym smakiem.)

(Image credit: Lauren Volo)

Ciesz się (bezpiecznie przygotowaną) kolacją

Jeśli zdecydujesz się ugotować kurczaka z zamrożonego lub użyć metody zimnej wody do szybszego rozmrażania, pamiętaj, że termometr do mięsa jest twoim przyjacielem. Sprawdź kilka części gotowanego kurczaka i upewnij się, że termometr czyta wszędzie co najmniej 165 ° F.

Cokolwiek postanowisz, nie pozwól, aby ta mała zmarszczka zepsuła idealnie piękny obiad. Nie każdy posiłek musi przebiegać zgodnie z planem, a nie każdy kurczak musi być doskonały. Czy kiedykolwiek powiedziałem wam o przyjęciu, które prowadziłem? Robiłem pad thai i pionek zapomniałem o białku. Wiesz, co jest pyszne z domowym pad thai? Publix smażony kurczak. Moi goście byli zachwyceni i wszyscy mieli dobry czas.