(Image credit: Apartment Therapy)

Część rośliny o tej samej nazwie, nasiona kopru, to przyprawa o ciepłym, aromatycznym smaku, stosowana w słodkich i słonych recepturach na całym świecie, a szczególnie popularna w kuchni włoskiej, indyjskiej i bliskowschodniej.

Co to jest Nasiona kopru włoskiego?

Smak: Słodkie
Najpopularniejsze użycie: Herbata, mieszanki przypraw i suche przetarcia do mięsa

Nasiona kopru włoskiego są owocem Foeniculum vulgare – lub tego, co powszechnie znamy jako koper włoski – rośliny kwitnącej z rodziny marchwi. Te aromatyczne nasiona, pochodzące z Morza Śródziemnego, są obecnie używane w kuchniach na całym świecie. Nasiona kopru mają owalny kształt, a po wysuszeniu przybierają zielonkawo-brązowy kolor, który powoli zanika w miarę starzenia się nasion. Ze względu na ich podobny słodki i subtelny smak, przypominający lukrecję, nasiona kopru są często mylone z anyżem.

Uważa się, że nasiona kopru są wspomagane trawieniem. Jest on używany do produkcji herbaty i kapsułek sprzedawanych w tym celu, a w Indiach i Pakistanie nasiona kopru są powszechnie palone i spożywane po posiłku ze świeżym oddechem jako dodatkowa korzyść..

Przechowywać nasiona kopru włoskiego w szczelnym pojemniku, w chłodnym, suchym, ciemnym miejscu przez okres do sześciu miesięcy.

Jak korzystać z nasion kopru

Nasiona kopru mogą być używane w całości lub na ziemi i są stosowane zarówno w słodkich, jak i pikantnych recepturach. Jeśli zdecydujesz się użyć go w całości, pamiętaj, aby lekko rozłupać nasiona za pomocą obcasa noża szefa kuchni lub dna patelni lub garnka, aby uwolnić pachnące oleje.

Nasiona kopru włoskiego są powszechnym składnikiem mieszanek luźnych herbat, takich jak herbata chai i laktacja, a także mogą być moczone i spożywane samodzielnie. Jest kluczowym składnikiem proszku z pięcioma przyprawami i regularnym dodatkiem w innych mieszankach przyprawowych do stosowania na sucho na mięso i ryby. Nasiona kopru włoskiego dodają subtelnej pachnącej słodyczy do kiełbasy, sosu marinara, domowego chleba i ciasteczek.

Przepisy na gotowanie z nasion kopru włoskiego

  • After-Dinner Belly-Soothing Tea
  • Autentyczne Chai
  • Herbata z mlekiem dla mam karmiących Mamas
  • Jagody szybko marynowane