Czy masz jakieś przepisy, które przenoszą cię od razu do dzieciństwa? Te kulki z masłem orzechowym są jednym z nich dla nas. Ale nie są to tylko ćwiczenia z nostalgią: te szybkie, łatwe przekąski są prawie nie do odparcia, tak słodkie z miodem i chrupiące z mlekiem kokosowym i słodowym.

Jest to kolejna receptura zaadaptowana z klasycznej książki “więcej z mniejszą”. Sekcja przekąsek w tej książce jest jedną z moich ulubionych części. Oferuje świetne alternatywy dla pakowanych przekąsek i słodkich przekąsek, które zapychają dzieci ze wszystkich stron w telewizji i w supermarkecie.

To wspaniały przepis na dzieci. Są tak łatwe i szybkie w pomieszaniu, że pasują do uwaga nawet trzylatka. Możesz mierzyć, mieszać, toczyć i jeść w półgodzinnym przedziale czasowym i uczyć dzieciom pierwszej lekcji gotowania. “Ciasto” również nie ma jajek, a te są spożywane na surowo, więc można przymknąć oko, jeśli dzieci zakradną kawałki ciasta, zanim skończą. (Kolejny dobry przepis na surowe ciasteczka to ten na ciasteczka z datą słonecznika.)

Są to zdecydowanie nadal odpust i okazjonalna uczta. Ale są proste, pełne białka mleka i całkowicie pyszne. Przystosowałem je nieco do pierwotnej receptury, czyniąc je nieco mniej słodkimi i pozostawiając oryginalne okruchy krakersa graham. Wolę niesłodzony kokos jako mieszankę. Użyłem również słodowanego mleka w proszku, co nadaje im przyjemny słodowy smak. Ale jeśli unikasz glutenu, pomiń to na korzyść regularnego mleka w proszku. W rzeczywistości są to cudowne, małe bezglutenowe smakołyki – i kuzyn wersji Dana tych łatwych ciastek z masłem orzechowym.

Założę się, że nie możesz jeść tylko jednego!


Piłki Masło orzechowe i Miodowe Miodowe

Tworzy od 2 do 3 tuzinów kulek, w zależności od rozmiaru

 • 1/2 Puchar

  naturalne niesłodzone kremowe masło orzechowe

 • 1/3 Puchar

  miód lub syrop z agawy

 • 1/3 Puchar

  niesłodzony kokos

 • 1 Puchar

  słodowane mleko w proszku (zastąpić regularnym mlekiem w proszku dla wersji bezglutenowej)

Wymieszaj wszystkie składniki, aż utworzą kruchą, lepką masę. Rzuć w kulki. Staraj się nie jeść wszystkiego naraz.

Związane z: Powrót do szkoły Przepis: Masło orzechowe i owoce “Sushi”

(Zdjęcia: Faith Durand)