Czy puree ziemniaczane kwalifikują się same jako posiłek? Jeśli mieszkasz w wystarczającej ilości innych składników, myślimy, że na pewno mogą! Tłuczone ziemniaki są naprawdę jak polenta, ryż lub jakakolwiek inna skrobiowa strona, i stanowią idealną folię na wszystko, co mamy w lodówce. Oto kilka naszych ulubionych dodatków!

Uświadomiliśmy sobie, że tłuczone ziemniaki mogą być posiłkiem dla samych siebie, kiedy zgłodnieliśmy, robiąc dwieście pieczonych ziemniaków. Kilka kęsów z mieszanki ziemniaków w naszej misce i byliśmy uzależnieni. Tak proste i łatwe – po co zawracać sobie głowę wrzucaniem ich do skórek ziemniaków ?! Po prostu rozdrobniliśmy skórki, wymieszaliśmy je i nazwaliśmy je kolacją.

Od tego czasu zaczęliśmy regularnie wytwarzać Ultimate Puree Ziemniaczane. Naszym ulubionym jest mieszanka kiełbasy, karmelizowanej cebuli, karmelizowanych grzybów i łyżeczki lub dwóch wędzonej papryki. Posypka cheddara na wierzchu miski uzupełnia wszystkie smaki.

Zrobiliśmy też więcej haszu za pomocą kapusty, resztki mielonej wołowiny i trochę musztardy. Możemy przygotować ciasto pasterskie w formie wolnej z tą samą resztkową wołowiną, dodając zamiast tego groszek i marchew. Czerwona papryka i karczochy, brokuły i kalafior, wciągnięta wieprzowina i fasola – niezależnie od kombinacji warzyw i resztek, które mamy w lodówce. Weź pomysł?!

To rzadko jest posiłek, który planujemy z wyprzedzeniem, ale zawsze możemy to zrobić, jeśli brakuje nam inspiracji do czegoś innego. Aby ziemniaki były zdrowsze na te nietypowe okazje w tygodniu, używamy również jogurtu i trochę skrobiowej wody do gotowania zamiast masła i śmietany.

Czy to też posiłek w twoim domu?

Związane z: Nauka o żywności: dlaczego tłuczone ziemniaki i blendery nie mieszają się

(Zdjęcie: członek Flickr Brisbane objęty licencją Creative Commons)