Mely Martinez wie co nieco o autentycznej meksykańskiej kuchni domowej. Bloger za Meksykiem w My Kitchen urodził się i wychował w mieście Tampico, Tamaulipas, a następnie zadzwonił do 27 różnych miejsc w Meksyku, zanim przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych ponad dekadę temu.

Zaczęła swój blog, aby pomóc swojemu nastoletniemu synowi odtworzyć autentyczne meksykańskie jedzenie, które ich rodzina jadła od pokoleń. Jeśli jest ktoś, kto zna się na latynoamerykańskim sklepie spożywczym, to Mely.

Kiedy skonsultowaliśmy się z nią na tej liście, Mely musiała przyznać się do mrożonej żywności w jej kulturze: “Meksykanie wolą kupować świeżą żywność, gdy są w porze, ponieważ to jest sposób, w jaki jesteśmy przyzwyczajeni do jedzenia ich. Domy są powszechnie używane do zamrażania i przechowywania posiłków, których przygotowanie zajmuje dużo czasu, np. tamales, pozole, menudo lub gotowana fasola. ”

To powiedziawszy, istnieje kilka podstawowych zszywek, które Mely bazuje na nowych wersjach, które nie są dostępne.

1. Goya zamrożone guanabana i Goya zamrożone mamey, od 3 USD za 14 uncji

“Większość zamrożonych rzeczy, które kupuję, to owoce – ale tylko wtedy, gdy nie mogę uzyskać nowej wersji”, mówi. “Szukam rzeczy sprzedanych w całości lub w formie miazgi, uwielbiam kupować guanabanę i mamey – nawet mrożone, są pyszne! Często używamy mrożonych owoców do produkcji zimnych napojów zwanych aguas frescas, co oznacza” świeże wody “i koktajle zwane licuados . ”

2. Goya zamrożone liście bananowe, 2,50 USD za 16 uncji

“Kolejnym produktem spożywczym, którego szukamy w zamrożonej części, są paczki liści bananowca (i znowu, to tylko dlatego, że nie możemy ich znaleźć świeżo).” Mely używa liści bananowca zamiast papieru pergaminowego, gdy gotuje filety rybne i owija je tam, zanim gotuje się na parze.

3. Dysk Goya empanada, 2 USD za 10

Mely również zamrożone krążki empanada na rękę w zamrażarce przez cały czas, gdy chce zrobić wariacje na temat tego dania, które pochodzi z Hiszpanii.

Uwaga: Jeśli zaczyna się to wydawać reklamą dla Goi, przysięgamy, że tak nie jest. Mely twierdzi, że marka ma najlepszy wybór, a jej produkty są łatwo dostępne.

Jakie mrożone słodycze kupujesz w meksykańskim sklepie spożywczym? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.