Chitra Agrawal, autor książki kucharskiej Wibrująca Indie, stworzyła linię autentycznych potraw indyjskich o nazwie Brooklyn Delhi, które są sprzedawane w sklepach Whole Foods w całym kraju – ale to nie znaczy, że tylko tam kupuje. W rzeczywistości wiele ulubionych znalezisk Chitry pochodzi z jej lokalnego indyjskiego sklepu spożywczego.

Od ponad dekady Chitra specjalizuje się w gotowaniu, pisaniu i pisaniu o kuchni indyjskiej w domu, oprócz podróży do Indii każdego roku, aby odwiedzić rodzinę i odebrać inspirację do przepisu na swoim blogu The ABCD’s Cooking. Poprosiliśmy Chitrę o jej ulubiony indiański sklep z artykułami spożywczymi z przejścia między zamrażalnikami, a ona naprawdę pasjonowała się tym tematem. Oto jej ulubione produkty do robienia zakupów, gdy jest w domu na Brooklynie.

1. Frozen Fresh Grated Coconut, 3 USD za 16 uncji

“Mój absolutny numer jeden zamrożony, który kupuję w indyjskim sklepie, to mrożony, świeży tarty orzech kokosowy, ponieważ jest o wiele bardziej aromatyczny niż suszony kokos, w innych sklepach spożywczych można znaleźć mrożony orzech kokosowy, ale zawsze ma dodany cukier. Moją ulubioną marką jest Daily Delight. ”

Szczególnie lubi używać mrożonego świeżego startego orzecha kokosowego jako składnika jej przepisu na chitrannę, południowo-indyjski żółty ryż z orzeszków ziemnych z cytryną, kokosem, smażonymi przyprawami, orzeszkami ziemnymi, kolendrą i hulthi lub kurkumą.

2. Frozen Mango Slices, 2 USD za 12 uncji

“Czasami kupuję mrożone plasterki mango, uwielbiam markę Kesar Premium Select”. Nie jest trudno wyciąć mango (patrz: Jak wyciąć mango), ale posiadanie gotowych plasterków w zamrażarce znacznie ułatwia wyciągnięcie tego, czego potrzebujesz, kiedy jest to potrzebne..

3. Frozen Chikoo, 2,50 USD za 12 uncji

“Jednym z moich ulubionych jest zamrożone chikoo, czasami określane jako sapodilla, które smakuje jak czekolada, gdy mieszasz je w shake’u (Chikoo jest owocem z niejadalną rozmytą brązową skórką, miazgę często miesza się w koktajle i koktajle lub stosowane w innych deserach). ”