Szukasz nowego koktajlu do serwowania w tym sezonie świątecznym? Coś równie dobrego, gdy podawane jest na zimno w kieliszku koktajlowym, czy ciepłe w filiżance? A co powiesz na “Jesienną przyprawę”, napój o słodyczy świeżego jabłkowego cydru, świeżego smaku cytryny i delikatnego, ale nieomylnie gorącego, korzennego likieru imbirowego Domaine de Canton?

Kiedy po raz pierwszy natknąłem się na przepis na jesienną przyprawę, uderzyło mnie, jak podobne jest jego połączenie smaków z Hot Apple-Ginger Toddy (cydr, miód, cytryna, imbir i gorzała). Byłem tak uzależniony ostatniej zimy.

Ale to, co Hot-Ginger Toddy osiąga w pięciu składnikach, Autumn Spice wykonuje szybką i wydajną pracę w trzech (cydr, sok z cytryny, likier imbirowy).

Tajemnica? Likier imbirowy Domain de Canton ma potrójny obowiązek. To zapewnia:

  • Słodkość (nie ma potrzeby dodawania miodu)
  • Mroczna pikantność (bez świeżych rzeczy)
  • I na koniec, ale nie mniej ważna, (choć w uproszczony sposób: ważąc 28 procent alkoholu, Domaine de Canton nie ma takiego samego uderzenia jak większość rumów czy whisky, które utrzymują się na poziomie 40-45 procent Z tego powodu przepis sugeruje opcjonalne dodatkowe ujęcie mrocznego ducha, do smaku).

Próbowałem przepis na dwa różne sposoby: grzane i schłodzone. Werdykt? Równie smaczne na ciepło i na zimno, ale wersja grzana była dokładnie tym, co doktor zalecił dla bólu gardła, który karmiłem w tym tygodniu. Opiekun.

Jesienna przyprawa (dostosowane z Domaine de Canton, wykorzystane za zgodą)

robi jeden napój

2 uncje Domaine de Canton Ginger Liqueur
strzał z ciemnego rumu lub whisky (opcjonalnie – zostawiłem to)
2 uncje świeżego jabłkowego cydru
1/2 uncji świeżego soku z cytryny
laska cynamonu do opcjonalnego dekorowania

Dla zimnego napoju: Dodaj wszystkie składniki do napełnionego lodem szklanki i mieszaj [Uwaga: Chciałem podawać napój prosto, więc zamiast tego wstrząśnięto wszystkimi składnikami w wytrząsarce z lodem i nacisnąłem na szklankę koktajlową.]

Aby napić się gorącego napoju: Dusić cydr w małym rondlu na kuchence (w razie potrzeby dodać cynamon). Dodaj świeży sok z cytryny i Domaine de Canton, a następnie krótko podgrzej. Wlać do małej filiżanki lub kubka.

Jakie koktajle będziesz serwować w tym sezonie świątecznym??

Nora Maynard jest długoletnim domowym miksologiem i okazjonalnym instruktorem w Astor Center w Nowym Jorku. Jest współautorką The Business of Food: Encyclopedia of Food and Drink Industries i jest odbiorcą American Egg Board Fellowship w kulinarnej pisarstwie w kolonii pisarzy w Dairy Hollow. Wcześniej zajmowała się jedzeniem i piciem w filmie w The Kitchn w jej cotygodniowej kolumnie The Celluloid Pantry.

Związane z: Przepis na ciepło: Hot Ginger-Apple Toddy

(Zdjęcia: Nora Maynard)