Mamy tendencję do myślenia o lecie jako sezonie konserwującym, ale nie odkładaj jeszcze puszek po konserwach. Jesień przynosi jeden z najlepszych w historii składników do wyrobu galaretek: winogrona Concord!

Winogrona Concord rosną w północnych regionach USA i są bardziej prawdopodobne na rynkach rolniczych niż w supermarketach, ponieważ wielu konsumentów uważa, że ​​ich duże nasiona są niepożądane. To prawdziwy wstyd, bo Concords ma pełny, klasyczny smak z winogron, a ich słodka równowaga jest odpowiednia do robienia galaretki.

Jako mieszkaniec południowej Kalifornii, zawsze jestem podekscytowany, gdy jesienią mogę odwiedzić jedno z północnych stanów i mam oczy oblane tymi specjalnymi winogronami. W tym roku miałem szczęście odwiedzać krewnych w Minnesocie w dniu, w którym zbierały wino z ich winnic. Wyciskanie nasion do galaretki było nieco czasochłonne, ale warte wysiłku w tym głęboko smakowym smakołyku. I kolor – och, kolor! Ciemno-fioletowy sok plamił nasze palce i ścierki kuchenne, ale było tak cudownie, że nie przeszkadzało nam to trochę.

Przepisy:
• Jak zrobić Homemade Grape Jelly (PickYourOwn.org)
• Concord Grape Jam (Gourmet)
• Tarta z konfiturą winogronową (Martha Stewart)

Czy robisz konfitury winogronowe Concord tej jesieni? A może masz inne ulubione zastosowanie w Concords?

Związane z: Przepis na Roundup: Concord Grapes

(Zdjęcia: Emily Ho)