Kiedy Emma opublikowała w zeszłym tygodniu niesamowity przepis na miętową ciasteczkę swojej rodziny, skarżyła się, że obecnie trudno jest znaleźć miękkie kije miętowe. Jako fanka tego pysznego słodkiego urlopu poczułem jej ból.

To znaczy, dopóki nie błąkałem się po Internecie i odkryłem, że wciąż można znaleźć starego faworyta, King Leo Soft Peppermint Stick Candy. O radości!

Nigdy nie byłem fanem twojej typowej kiści mięty pieprzowej ani jej młodszej siostry, twardej, błyszczącej pastylki owiniętej w celofan, którą często zostawia się na tacy z czekami w staromiejskich włoskich restauracjach. Uważam je za zbyt słodkie i lepkie i śliskie w sposób, który nie przemawia.

Ale wracając do dnia, w którym wciąż kupowaliśmy z katalogów, w mojej skrzynce pocztowej pojawił się świąteczny numer Williamsa-Sonomy i była tam wspaniała puszka czegoś, co nazywało się King Leo Soft Peppermint Sticks. Zamówiłem to, żeby być całkowicie uczciwym, bardziej dla puszki niż dla cukierków. W tym czasie była jaskrawoczerwona, z wizerunkiem kultowego koronowanego lwa siedzącego na miętowym kiju.

Kiedy przyszła puszka, odkryłem, że miękkie kije miętowe są dużym ulepszeniem w stosunku do twardej odmiany. Miękka wersja roztopiła się w moich ustach z kremową przyjemnością, która była przyjemna i intrygująca. A miętowy smak był czysty i mocny i niezbyt zafascynowany słodyczą.

Odkryłem również, podobnie jak Emma, ​​że ​​miękkie kije mięty pieprzowej dobrze się miażdżą do pieczenia. Zamieszałem je w lukierach, posypałem je ciastami i zwiniętymi czekoladowymi truflami, żeby uzyskać chrupiącą powłokę. Ponieważ nie są tak twarde jak zwykłe mięty pieprzowe, uważam, że o wiele przyjemniej jest je spotkać w moich słodkich smakołykach i wypiekach..

Z biegiem lat, od czasu do czasu byłem w stanie znaleźć Króla Leo w moich lokalnych sklepach i kiedy tylko to robię, zawsze wybieram pudełko lub dwa do przechowywania w szafkach. Minęło jednak trochę czasu, odkąd ich widziałem, więc cieszę się, że mogę je kupić online. Kije są trochę trudne do znalezienia, ponieważ wydaje się, że najpopularniejsza jest wersja “poduszka”; Amazon prowadzi ładny wybór obu.

• Aby zapoznać się z krótką historią gry King Leo Soft Peppermint, odwiedź stronę internetową poświęconą jakości cukierków.

• Szereg produktów King Leo, w tym czekoladowe maczki z mięty pieprzowej i mięty pieprzowe, są dostępne w Amazon, 4,99 USD do 29,99 USD.

Związane z: Rhoda’s Peppermint Hot Fudge Sauce

(Zdjęcie: Candy jakości)