(Źródło obrazu: FuzzBones / Shutterstock)

Konwencjonalna mądrość ostrzega, że ​​powinieneś nigdy włożyć świeże pomidory do lodówki, bo dostaną mączną i nieprzyjemną teksturę, ale czy to prawda? Słyszeliśmy pogłoski, że jest inaczej, a ponieważ tak jest poważny biznes w krainie miłośników jedzenia, musieliśmy zbadać sprawę.

Serious Eats przeprowadził obszerne porównania smaku, aby przeanalizować wpływ chłodzenia na różnorodne pomidory, od wiśniowego po niedojrzały supermarket po soczyste pomidory na targu. Ich wniosek? W niektórych sytuacjach preferowane jest chłodzenie!

Więcej o chłodzących pomidorach

  • Jaki jest najlepszy sposób przechowywania pomidorów? – Poważne jedzenie
  • Dlaczego powinieneś przechowywać w lodówce pomidory i ignorować każdego, kto mówi inaczej – Poważne jedzenie

To jest wstrząsający wniosek w świecie żywności. Wydaje się, że na pierwszy rzut oka jest to sprzeczne z ludźmi takimi jak Harold McGee, który napisał Na jedzenie i gotowanie o schłodzeniu pomidorów poniżej 55 ° F: “Pomidory na dojrzałym, zielonym etapie … cierpią na uszkodzenia ich błon, które powodują minimalny rozwój smaku, plamiste zabarwienie i miękką, mączną teksturę, gdy są przywracane do temperatury pokojowej. W pełni dojrzałe pomidory są mniej wrażliwe, ale tracą smak ze względu na utratę aktywności enzymatycznej wytwarzającej smak. ”

Ale jeśli przyjrzymy się uważnie zarówno poważnym jedzeniom, jak i wnioskom McGee’a, w rzeczywistości nieco się wyrównują. Wszystko to ma związek z temperaturą.

Harold McGee mówi nam, żebyśmy przechowywali pomidory w fajnym, chłodnym 55 ° F, ale nie jest to łatwe do osiągnięcia w domu. Twoja lodówka powinna być ustawiona w zakresie od 35 ° F do 38 ° F, ale temperatura pokojowa jest ogólnie definiowana jako chłodna 70 ° F. Jeśli nie masz piwnicy na wino lub chłodziarki do wina, prawdopodobnie nie można przechowywać pomidorów w temperaturze 55 ° F.

Czyli oznacza to, że powinieneś umieścić swoje pomidory na ladzie lub w lodówce?

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Kiedy powinieneś przechowywać w lodówce pomidory (a kiedy nie powinieneś)

Jeśli kupisz niedojrzałe pomidory, umieszczenie ich prosto w lodówce zatrzyma jakiekolwiek dalsze dojrzewanie, więc w zasadzie nigdy się nie polepszy, a niskie temperatury w lodówce wyrządzą spore obrażenia. Lepiej pozwolić im siedzieć w temperaturze pokojowej, aby mogło dojrzeć więcej.

Jednakże, jeśli kupisz dojrzałe pomidory, szczególnie w lecie, gdy są zbierane na szczycie, wyższa temperatura w pomieszczeniu faktycznie przyspiesza dojrzewanie i ostatecznie gnije. Lepiej je wkładaj do lodówki, jeśli nie zjesz ich za dzień lub dwa, żeby nie dopuścić do nadmiernego napełnienia. Lepiej, jeśli pomidory zmienią się trochę z powodu zimna, a nie zepsują się i staną się niejadalne.

Jeśli skończysz schładzać pomidory, to jest to zastrzeżenie, że powinieneś pozwolić im powrócić do temperatury pokojowej, zanim je zjesz. Według Serious Eats, dojrzałe pomidory będą nadal smaczne i zbliżone do pierwotnego stanu.

Więc co o tym myślisz? Czy to się zmienia, gdy przechowujesz pomidory? Albo jest jakaś wzmianka o lodówka w tym samym zdaniu co pomidory całkowita herezja?