Freekeh? Zakręcony? Nie jesteśmy do końca pewni, jak to słowo jest wymawiane, ale niezależnie od tego, jesteśmy fanami. Trader Joe niedawno zaczął przewozić te pakiety gotowanych freekeh i uważamy, że są świetnym dodatkiem do spiżarni – zwłaszcza gdy próbują jeść światło. A czym jest freekeh, pytasz?

Freekeh (znany również jako farik lub frikeh) jest arabskim jedzeniem. Jest on wykonany z młodej zielonej pszenicy durum, która została zebrana, podczas gdy ziarna są nadal miękkie i pełne wilgoci. Są wypolerowane i popękane, co sprawia, że ​​wyglądają jak ich kuzyni: farro, orkisz i pszenica bulgur.

Ten rodzaj pszenicy powinien być łatwiejszy w trawieniu, a także bardzo świeży i słodko-smakujący. Myśleliśmy, że ma przyjemną nuttiness.

Pakiety w Trader Joe’s mają już ugotowaną i wilgotną pszenicę, gotową na kuchenkę mikrofalową na szybkie śniadanie lub do zup i zapiekanek. Za 2,29 $ za pakiet, jest to dobry skrót do większej ilości pełnych ziaren. Suszone farro lub pszenica zabierają trochę czasu na gotowanie i cieszymy się, że mamy to do ręki.

Czy próbowałeś tego Greenwheat Freekeh od Trader Joe’s? Zobacz recenzję przepisu, która zawiera to jako składnik, nieco później po południu.

Związane z: Good Grains: What Is Oriosed?