(Źródło zdjęcia: Lexi’s Clean Kitchen)

Kitchn’s Pyszne linki w kolumnach podkreślamy przepisy, którymi cieszymy się z blogerów, których kochamy. Śledź każdy dzień tygodnia, gdy zamieszczamy nasze ulubione.

Tak jak wszyscy zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, czy “Hotdog to kanapka”? debata (to, jak twierdzi Merriam Webster!), przedstawiam teraz nowy rodzaj zagadki: Czy to sałata zawija sałatkę czy kanapkę??

Kiedy będziesz się nad tym zastanawiał, zbierzmy składniki niezbędne do zrobienia tego.

1. Sałata lodowa

2. WSZYSTKO, CO MASZ W TWOIM LASIE!

Okay, tak, sałata lodowa nie jest najzimniejszą liściastą zielenią w przejściu, ale to nie znaczy, że powinniśmy napisać to jako smutny garnirunek talerza koktajlowego lub skromna podstawa sałatki z klina na zawsze. Ten sprytny pomysł na kanapkę z sałatą to moment lodowy na słońcu!

Możesz zapakować te płatki sałatkowe w dowolne miejsce: zamień je w BLTs, włoski heros, kurczak Cezar zawijamy lub kluby z indyka. Napełnij je sałatką z jaj, tuńczykiem, grillowanym kurczakiem lub warzywami. Jak mówi autor receptury: “Opcje są nieograniczone!” Śmiało, wariuj!

Sekret owijania ich mocniej niż śpiwór? Prosty kilof z papieru pergaminowego. Montuj duże liście lodowej warstwy na wierzchu kwadratu papieru pergaminowego i rzeczy z pożądanymi wypełnieniami. Gdy już będziesz gotowy do użycia, użyj papieru pergaminowego jako przewodnika, aby wsunąć i obrócić sałatę wokół nadzień, pracując w krokach, aż kanapka / sałatka przypominać będzie burrito. Teraz pozostaje tylko zdecydować, co masz zamiar nazwać. Wybierz mądrze!

→ Zdobądź przepis: kanapki z sałatą owijane od Lexi’s Clean Kitchen

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Więcej smacznych przepisów od Kitchna

  • Pizza z kurczakiem Caesar
  • Warstwowa sałatka Cobb
  • Chińskie bułeczki z sałatką z kurczakiem
  • Sałatka z klina lodowego z domowym serem pleśniowym