Marzę o mleku. Marzę o Frosted Mini-Wheats pływających jak małe matowe tratwy na powierzchni bardzo, bardzo pełnej miski.

Dla mnie samoopieka to miska płatków zbożowych utopionych w mleku, powrót nastolatków do dzieciństwa pełnego chrupania i cukru i tłuszczu. Chcę, aby każdy płatek i kęs zatrzymywały swój chrupek podczas przemierzania miniaturowego oceanu. Chcę poczuć aksamitną konsystencję resztek mleka zbożowego, kęs codziennej dekadencji.

Jest tylko jeden problem.

Dlaczego nie mogę pić mleka krowiego

Mleko i ja rozpadliśmy się lata temu i nie było to obustronne. Zachowałbym to, ale mój żołądek zamknął ten związek. Kupię trochę do pieczenia raz na jakiś czas, a potem skusiam i zmoczę miskę płatków. Ale ścigaczem dla tego popołudnia jest zawsze ból brzucha, który pozostawia mnie na lodzie na kanapie, nędzny i łagodnie załamany.

Ledwo jem zbóż, ponieważ nigdy nie mam ochoty na inne produkty mleczne. Smak jest wyłączony, tekstura jest zawsze zbyt wodnista. Kupiłem lub zrobiłem kilka różnych produktów mlecznych i zawsze jest tak samo – nie do końca. Mleczka inne niż mleczne czują się jak własna kategoria napojów, a nie rzeczywisty zamiennik mleka, czego tak bardzo pragnę. Myślałem o tym wszystkim od lat i lat, dopóki nie spróbowałem Oatly.

(Image credit: Oatly)

Dlaczego Oatly to najlepsze mleko bez dodatku mlecznego dla zbóż

Oatly nie ma cienkiej tekstury ani hiper-słodkiego, sztucznego aromatu. Nie sprawia mi to wrażenia, że ​​piję zmieloną świecę waniliową lub zostawiam w ustach odświeżający posmak odświeżającego powietrza. Smakuje i czuje się jak pełne mleko.

Oatly ma słodycz, która smakuje jak mleczna słodycz i kremowe bogactwo, którego nigdy nie spotkałem w mleku bez mleczarstwa. To prawie niepokojące, tak jakbym miał bóle brzucha i muszę sobie przypomnieć, że jest super, mogę komicznie przepełnić miskę zbożową Oatly i nie być zbyt zaniepokojonym.

Moc Oatly polega na tym, że nie czuje się ona substytucją; to jest prawdziwe.

Kup: Oatmilk, 25 USD za sześć, 32-uncjowe kartoniki

Oatly uważa, że ​​tworzy “produkcję po mleku”. Ich produkty są bezglutenowe, bez orzechów, wegańskie i pełne błonnika. Przepis to głównie owies i woda, a może i czary? Żartuję.

Którą wersję kupić

Na swojej stronie internetowej dostępne są trzy różne rodzaje mleka owsianego. Super-bogata edycja Barista Oatly stała się ostoją kawiarni w mojej okolicy. Próbowałem czekoladowego mleka i byłem zachwycony, jak bardzo smakowało jak rozpuszczone lody czekoladowe, w absolutnie najlepszy sposób. A zwykłe mleko owsiane to rozkoszne, codzienne mleko. Próbowałem mleka baristy na płatkach zbożowych i podobało mi się, ale zwykłe mleko owsiane ma bardziej prostą, 2-mlową konsystencję mleka.

Oatly jest trochę trudny do wyśledzenia w sklepach, gdzie najwyraźniej zaczyna zyskiwać trochę miejsca na półce. Po tym, jak spróbowałem, nie mogłem go znaleźć w moich lokalnych sklepach spożywczych i było to naprawdę drogie na Amazon. Najlepiej jest zamówić go bezpośrednio ze swojej strony internetowej, gdzie jest bardziej przystępny cenowo.

Czy próbowałeś Oatly? Co miałeś na myśli?