(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Jeśli nie jesteś rzeźnikiem, uzyskanie bardzo cienkich kawałków mięsa, szczególnie surowego mięsa, jest trudnym zadaniem. Brzmi to dość prosto, ale nawet za pomocą ostrego noża, przycinanie czystego, całkowicie równego kawałka mięsa jest wyzwaniem.

Bardziej prawdopodobny scenariusz polega na tym, że hakujesz w przód iw tył przez miękki kawałek niegotowanej wołowiny, kurczaka lub wieprzowiny, a kończysz na poszarpanych plasterkach, które są cienkie po jednej stronie i grubsze po drugiej. Połóżmy temu kres, dobrze? Oto krótka wskazówka, która pomoże ci cienko pokroić niegotowane mięso jak profesjonalista.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Cienkie, równe kawałki mięsa są ważne podczas smażenia na ruszcie, sera i bulgogi w stylu koreańskim – nie wspominając o wietnamskim pho. Klucz do cięcia cienkich plastrów mięsa przed jego ugotowaniem? Twoja zamrażarka!

Przed krojeniem mięsa owiń go w plastikową folię i pozwól mu siedzieć w zamrażarce przez 15 do 20 minut – nie martw się, nie zamrażasz mięsa. Jest to wystarczająca ilość czasu, aby mięso się wzmocniło, czyniąc je bardziej stabilnym i łatwiejszym do pokrojenia.

Ta sama sztuczka może być również używana podczas cięcia tłustych kawałków mięsa, takich jak niegotowany boczek.

Wypróbuj tę technikę w tych przepisach

  • Wieprzowina wymieszać ze szparagami i groszkiem cukrowym
  • Kurczak i fasolka szparagowa
  • Jak zrobić Quick Vietnamese Beef Noodle Pho