Nuggetsy z kurczaka w prawie każdej postaci poza domową są demonizowanym, wygodnym jedzeniem. Trudno nazwać, która prezentacja wygody jest bardziej polaryzująca: bryłki kurczaka z napędem lub pudełko kupionych w sklepach mrożonych bryłek kurczaka. Prawdę mówiąc, kiedyś zachowałem to samo dla siebie i poprzysiągłem, że moje przyszłe dzieci będą nigdy spożywać produkowane masowo bryłki. Ach, jak mało wiemy o rodzicielstwie, zanim będziemy rodzicami.

Życie z dwójką dzieci i dwójką pracujących rodziców dało mi ogromną dawkę rzeczywistości. Teraz zdaję sobie sprawę, że zamrożone bryłki mogą zrównać się z łatwym posiłkiem, którym spodoba się cała moja rodzina. Nie jemy każdego wieczoru (lub nawet co tydzień), ale chciałem mieć pewność, że kiedy to zrobiliśmy, zamrożone bryłki były tymi, które mogłem komfortowo karmić moją rodzinę, gdy potrzebuję zjeść cudowny posiłek.

Znalezienie najlepszego produktu użytkowego

Nuggetsy z kurczaka są uwielbiane ze względu na ich równowagę delikatnej, mięsistej konsystencji z ostrą, chrupiącą powierzchnią zewnętrzną z przyjemnie tłustą i słoną satysfakcją. Trudno byłoby znaleźć pięciolatka, który odrzuciłby jeden samorodek, który próbowaliśmy. Ale szukałem bryłek, które trafiły w słodki punkt jakości (czyli krótką listę składników), koszt i łatwość przygotowania. Oceniliśmy te cechy w skali 10.

Zrobiłem kilka badań terenowych, prosząc innych rodziców, przyjaciół i kolegów o preferowane marki i wylądowałem na sześciu markach, które były dostępne w całym kraju. Wypaliliśmy kilkanaście marek po ich instrukcjach pakowania. Oto czego się nauczyliśmy.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Ian’s Gluten-Free Chicken Nuggets, 6,50 USD za osiem uncji (15 bryłek) w Target

Podczas gdy moja rodzina nie spożywa diety bezglutenowej, te bryłki zostały zasugerowane przez co najmniej trzy rodziny bezglutenowe. Jasno-żółty odcień tych bryłek był dla mnie negatywny, ale zachwycił dzieci. (Ian używa płatków z mąki kukurydzianej o smaku czosnku i proszku cebulowego.) Te bryłki z kurczaka są również wolne od jaj. Powłoka była aromatyczna i przyjemnie chrupiąca po zaledwie 15 minutach krótkich minut w piecu o temperaturze 400 ° F, ale tekstura wnętrza była dość gąbczasta.

Ogólna ocena: 7/10

Applegate Naturals Chicken Nuggets, 11 USD za 16 uncji (około 36 bryłek)

To był pierwszy samorodek, który testowaliśmy pomimo braku rekomendacji. Cieszyliśmy się z innych produktów Applegate, w tym ich hot-dogi i pepperoni, więc wydawało się to nierozważne. Bryłki były najmniejszą z każdej marki, którą próbowaliśmy. Powłoka była aromatyczna, ale nie stała się naprawdę chrupiąca nawet w piekarniku o temperaturze 425 ° C. Kurczak był gąbczasty i nieco ziarnisty.

Ogólna ocena: 6/ 10

Trader Joe’s Drummellas

Cena 3,79 USD za 16 uncji (około 36 bryłek)

W przypadku dzieci automatycznie zdobywasz punkty bonusowe za “zabawny” kształt. Jednak były to najbardziej rozczarowujące z testowanych marek. Ogólnie perkusja kupca Joe była sucha bez wyraźnego smaku. Ella (moja pięciolatka) powiedziała: “Zjadłbym te, gdyby tylko musiałem.” Oooo.

Ogólna ocena: 2/10

Perfumowane bryłki z piersi kurczaka, 7 USD za 29 uncji (około 40 bryłek) w Target

Te bryłki wyglądały bardziej zachęcająco, niż smakowały. Kształt, rozmiar i kolor wyglądały obiecująco. Podkręć to do marketingu, ale spodziewałem się, że będzie to miało bardziej “kurczliwą” teksturę opartą na etykiecie. Czują się niesamowicie, ale zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz miały problemy z teksturami, które można nazwać tylko śluzowatymi.

Ogólna ocena: 2/10

Tyson’s Nuggets z kurczaka, 5 USD za 32 uncje (około 50 bryłek) w Walmart

Aw, bryłka z kurczaka mojej młodości. Podczas gdy moja mama nie trzymała w domu bryłek kurczaka, bardzo miło wspominam je podczas nocnych przesiadek i dorastania. W tym duchu te bryłki smakują dokładnie tak, jak można by się spodziewać bryłki – idealny gestalt o pikantnym, mięsistym smaku. Gdyby nie zawartość nieznacznie wysokiej zawartości sodu, trzymałbym je pod ręką dla samej przyjemności z nostalgią.

Ogólna ocena: 7/10

Nuggety piersi Bella i Evan, 7 USD za 12 uncji (około 12 bryłek)

To był ogólny zwycięzca naszego testu smaku bryłek kurczaka. Chociaż pieczenie zajmuje dwa razy dłużej – od 20 do 25 minut wszystkim pozostałym markom od 12 do 14 minut – smakowały najbliżej domowego samorodka. Bell i Evan’s mogą jednak czerpać nieuczciwą przewagę, ponieważ te bryłki są w rzeczywistości kawałkami piersi z kurczaka zamrożonymi, zanim zostaną upieczone i usmażone błyskawicznie w celu ustawienia powłoki. Te były również dość drogie, gdy robisz matematykę na bryłki, ale panierka była delikatna i pełna aromatu, a kurczak był soczysty z wyraźną strukturą kurczaka.

Ogólna ocena: 8/10

Czy masz ulubiony mrożony kurczak, którego powinniśmy wypróbować? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!