(Image credit: The Kitchen Paper)

Jest coś magicznego w podnoszeniu pikantnego indyjskiego dania i nalewaniu sobie zimnego kieliszka Rieslinga w nocy, kiedy naprawdę nie masz ochoty na gotowanie. Ale jeśli ty w nastroju na spędzenie czasu w kuchni, możesz stworzyć własną wersję ulubionych potraw w domu. Ten indyjski kurczak z masłem to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Autor zwraca uwagę na to, że nie jest to całkowicie autentyczne podejście do kurczaka z indyjskiego masła, ale jest odpowiednie dla domowych kucharzy, którzy niekoniecznie chcą kupić mnóstwo dodatkowych przypraw i mają tylko 30 minut do stracenia.

Na dużej patelni najpierw zrumienisz trochę pokrojonej piersi kurczaka na maśle. Gdy kurczak zostanie zrumieniony i odstawiony na bok, na patelni roztopić masę i podsmażyć cebulę, czosnek, garam masalę, imbir, proszek chili, kminek i cayenne, a następnie dodać sos pomidorowy, a następnie śmietanę. Umieść zarezerwowanego kurczaka z powrotem w sosie gotującym, aby zakończyć gotowanie i skończyć z więcej masło (dlatego smakuje tak dobrze!).

Ze wszystkimi pachnącymi przyprawami, śmietaną i masłem naprawdę nie możesz się pomylić. Podawaj pocieszające danie z naan i ryżem na kolację, a resztę zjedz jutro na lunch. Twoi współpracownicy będą wyjątkowo zazdrośni.

Więcej Indian Takeout Ulubione z Kitchn

  • Jak zrobić Naan w domu
  • Slow Cooker Chicken Tikka Masala
  • 10-godzinna powolna kuchenka Chana Masala

Zdobądź przepis: indyjski maślany kurczak z The Kitchen Paper