Jeden z naszych ulubionych deserów sztuczki party to filo kubki. Możesz kupić te małe filiżanki phyllo, wstępnie ukształtowane i zaciśnięte, z zamrażarki w sklepie spożywczym. Ale możesz uzyskać znacznie więcej z regularnego pakietu phyllo i nie trzeba długo czekać, aby przygotować kubki w pożądanym rozmiarze.

Po upieczeniu można je łatwo i twórczo napełniać różnymi dobrami – malinami i śmietaną, musem czekoladowym, bitą pleśnią i bekonem. Szybko jest fajować w pięknym nadzieniu lub odrobiną śmietany.

W większych rozmiarach świetnie nadają się na sałatkę z jajek lub tuńczyk, a w małych rozmiarach idealnie nadają się na małe przyjęcie. Można je wykonywać z wyprzedzeniem i zachowują się dobrze przez tydzień, zapieczętowane w hermetycznym pojemniku lub przez miesiąc lub dwa, dobrze owinięte w zamrażarce.

Puchary Phyllo
robi około 100 mini kubków

1 opakowanie zamrożonego ciasta filo (2 bułki) rozmrożone
1/2 szklanki roztopionego masła
biały cukier

Rozgrzej piekarnik do 375 ° F. Delikatnie spryskać mufinką mini muffin sprayem do pieczenia.

Wziąć kartkę i szczotka z roztopionym masłem. Posyp lekko cukrem. Połóż kolejny arkusz na wierzchu i powtarzaj, aż ułożysz pięć ułożonych arkuszy. Pokroić na małe równe kwadraty i wcisnąć w kubki.

Piec przez około 10 minut lub do złocenia. Obserwuj uważnie i nie pozwól im się palić. Wyjmij i wykręć z miseczek.