Basting to supereasy i niezbędna technika gotowania, dzięki której mięso i drób są wilgotne podczas gotowania i wymagają beczułki z indyka bulwiastego, takiej jak ta lub pędzla fastrygującego w ten sposób. Tutaj w tym poście omówię właściwą drogę do skromności.

Basting jest używany podczas pieczenia lub grillowania mięsa. Soki do gotowania na patelni, roztopione masło, marynata lub inne sosy są czyszczone na mięsie lub ssane z patelni do indyka i wyciskane na mięso. Chcesz pokryć całą powierzchnię mięsa płynem. Basting pomaga utrzymać wilgotność mięsa i dodaje smaku.

Ważną rzeczą jest to, że kiedy się smażysz, musisz usunąć mięso z piekarnika i zamknąć drzwi piekarnika, gdy się je połkniesz. Nie wytrzaskuj w piekarniku przy otwartych drzwiczkach, ponieważ stracisz ciepło i długo trwa regeneracja piekarnika, co wydłuża czas gotowania. Usuń mięso i umieść je na górze pieca lub blatu, zamknij drzwiczki piekarnika, połóż, a następnie włóż mięso z powrotem do piekarnika. Czas jest najważniejszy, ponieważ nie chcesz zakłócać temperatury gotowania, więc szybko się skacz!

Receptury podpowiedzą Ci, jak często się spieszyć, ale ogólna zasada brzmi:

• Duże ptaki, takie jak indyk, kaczka, gęś: baste co 30-45 minut
• Cała świnia na rożnie: raz na godzinę
• Części kurczaka: co 15 do 20 minut
• Grillowanie mięsa: co 15 minut

(Zdjęcie: Kathryn Hill)