(Image credit: Damn Delicious)

Kitchn’s Pyszne linki w kolumnach podkreślamy przepisy, którymi cieszymy się z blogerów, których kochamy. Śledź każdy dzień tygodnia, gdy zamieszczamy nasze ulubione.

Kuszące jest uciekanie się do różnych restauracji w mojej dzielnicy za świeżo przygotowaną klasę potstickersów na żądanie, ale jeśli jest jedna rzecz, którą chciałbym się nauczyć, jest to właściwa sztuka robienia pierogów w domu. Ten przepis z Damn Delicious daje 36 potstickers z czosnkiem i imbirem w ciągu zaledwie 40 minut! I choć myślę, że to może potrwać nieco dłużej dla tego pierwszego timera, warto tę praktykę.

Na początek przepis ten wymaga prostego wypełnienia mielonej piersi z kurczaka, pokrojonych w kostkę grzybów shiitake, świeżej kolendry, zielonej cebuli, czosnku, sosu sojowego, oleju sezamowego, imbiru, octu z wina ryżowego, pieprzu i płatków czerwonej papryki.

Oto wskazówka, z której można skorzystać, aby przygotować to wypełnienie do jednego dnia z wyprzedzeniem i pozostawić je w lodówce, aż będzie gotowe do złożenia.

Teraz przychodzi ta część, której nie jestem pewien: pakowanie kluski. Pamiętaj o zakupie okrągłych wontonów o średnicy 4,5 cala, które idealnie dopasowują się do rozmiarów potstickers. Używając łyżki stołowej, umieść jedną łyżkę nadzienia z kurczaka w środku każdej owijki. Aby je uszczelnić, pocierać krawędź wontonu wodą i składać krawędzie w kształcie półksiężyca i szczypać, tworząc małe grzbiety.

Potstickers ma swoją nazwę od metody smażenia na parze: Najpierw umieść torebki w oleju roślinnym na dużej, gorącej patelni na kilka minut, aż zaczną się chrupać na dnie. Dodaj niewielką ilość wody i przykryj, aby gotować, podczas gdy ciecz paruje, a pierogi znów zaczynają świecić. Podawać z sosem sojowym, pokruszonymi płatkami czerwonej papryki i octem ryżowym do zanurzania.

→ Zdobądź przepis: Potstickers z czosnkiem imbirowym z kurczaka od Damn Delicious

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Więcej smacznych przepisów na pierogi od Kitchn

  • Potsticker Stir-Fry
  • pierogi wieprzowe
  • Klasyczne chińskie pierożki (Jiaozi)