(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

W letnie dni w psach jesteśmy smack-dab, a utrzymanie zimnych napojów z dużą ilością dodatkowych kostek lodu staje się obowiązkowe. Wykorzystaj to jako okazję do podania swojego drinka – prostego szkła seltzer lub fantazyjnego koktajlu – łatwego ulepszenia z odważnymi i jaskrawymi kolorami kostek lodu.

Tęcza kostek lodu

Naprawdę nie ma ustalonej formuły przygotowania tych kostek. Jest całkowicie zależny od twoich preferencji i tego, w jaki sposób zamierzasz używać lodu.

Lód dostaje swój kolor z różnych pokrojonych w kostkę i krojonych świeżych owoców i warzyw oraz posiekanych świeżych ziół. Dodaj kawałki kolorowych produktów do studni na tacy z kostkami lodu, a następnie dopełnij wodą, aby utworzyć te kostki. Chcesz więcej kolorów? Oczyść niewielką ilość owoców, takich jak jagody, owoce pestkowe i ananas, aby zmiksować z wodą przed zamrożeniem. W miarę rozmrażania te kolorowe kostki dodadzą Twojemu napojowi subtelnego smaku, ale tak naprawdę to wszystko zależy od wyglądu!

Czerwony

Wypełnione świeżym truskawki i maliny lub malutki granaty arils, to są kolorowe kostki, które naprawdę wiedzą, jak zrobić pop. Użyj czerwonych kostek lodu, aby rozjaśnić seltzer i odważny kontrast w lemoniadzie.

Pomarańczowy

Letnie owoce pestkowe, takie jak brzoskwinie, nektarynki, i morele, naprawdę świecą, gdy są posiekane i dodawane do kostek lodu. Dodaj te słodkie i łagodne kostki do orzeźwiającego dzbana sangrii lub mrożonej herbaty.

Żółty

Z jasnego pokrojone cytryny do żółte śliwki do kawałków Ananas, żółte kostki lodu dają wodę i seltzer prostym ulepszeniom i dodają trochę czegoś do domowych lodówek do wina i różowej lemoniady.

Zielony

Wypełniony fajnym plasterki ogórka, posiekanych świeża bazylia, zielone winogrona, lub fragmenty kiwi, te zielone kostki lodu to fajny zabieg, na który zasługuje twój dżin i tonik.

Fioletowy

Z porzeczki do pokrojone czarne śliwki do fioletowe winogrona, te klejnotowe kostki przynoszą głęboki kolor i smak do pikantnych koktajli, takich jak mojito i margarita.