Jedną z cech charakteryzujących się powolnym gotowaniem jest umiejętność przygotowania posiłku, podczas gdy robisz setki innych rzeczy. Zrzuć w jednym miejscu zadatki na serdeczną papryczkę chili, pozwól mu robić to, co robisz, idąc około dnia i wracaj do domu na ciepły obiad gotowy i czekający. Jedynym ograniczeniem jest to, że niektóre wolne przepisy na kuchenki wymagają krótszego czasu gotowania niż chcesz. Jeśli nie masz ośmiu godzin, przepis, który zajmuje tylko cztery godziny, nie zadziała. Na szczęście tego typu receptury nie trzeba zostawiać na weekendy. Oto jak dodać czas na krótkie przepisy kulinarne i dostosować je do swojego harmonogramu.

Jak wydłużyć czas na przepis Slow Cooker

Podczas gdy wiele z naszych ulubionych przepisów na powolne kuchenki wymaga sześciu do ośmiu godzin gotowania, wielu innych nie. Zgodnie z marką powolnych kuchenek Crock-Pot można dość łatwo dopasować przepis do swojego harmonogramu. Jedyną różnicą pomiędzy ustawieniem WYSOKIEGO i NISKIEGO na wolnym piekarniku jest czas potrzebny na osiągnięcie temperatury maksymalnej lub temperatury, w której gotuje się zawartość urządzenia. Ustawienie LOW trwa dłużej niż ustawienie HIGH. Po uderzeniu w tę temperaturę urządzenie stabilizuje się w tej temperaturze, aby umożliwić gotowanie składników.

Kiepska Panada ze szwajcarskim Chard, fasolą i kiełbasą

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Oznacza to, że większość przepisów może być gotowana na obu ustawieniach. Jeśli przepis wymaga gotowania w ustawieniu WYSOKI na trzy godziny, możesz go gotować przez siedem godzin w ustawieniu LOW. Lub, jeśli przepis wymaga 8 godzin na WYSOKIM poziomie, można go gotować do 12 godzin na LOW.

Konwersja “wysokiego” czasu gotowania na “niski” czas gotowania

3 godziny na HIGH = 7 godzin na LOW
4 godziny w HIGH = 8 godzin na LOW
5 godzin na HIGH = 9 godzin na LOW
6 godzin na HIGH = 10 godzin na LOW
7 godzin na HIGH = 11 na LOW
8 godzin na HIGH = 12 na LOW

Należy zauważyć, że przepisy wymagające mniej niż trzech godzin gotowania na HIGH powinny być ostrożnie przeliczane. Na LOW powinno być technicznie 6 godzin, aby ugotować coś, co wymaga dwóch godzin na HIGH, ale to może nie wystarczyć, aby wszystkie składniki całkowicie się ugotowały. Jeśli masz gotowanie mięsa, sprawdź jego temperaturę wewnętrzną, aby upewnić się, że jest gotowana.

Wolno-Cooker Gulasz wołowy i jęczmienny

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

Uwaga na temat tych krótkich przepisów kulinarnych

Wydłużenie czasu na przepis na krótką gotowanie jest cennym zasobem w ruchliwe dni powszednie, nie zapominaj, że przepisy są idealnie doskonałe na weekendy lub inne chwile, kiedy jesteś w domu. W sobotę rano wyrzuć razem składniki na czterogodzinny przepis, na przykład macę i ser, i wiedz, że lunch będzie świetny. Lub zmontuj powolne jabłko w kuchence (co zajmuje tylko kilka godzin), gdy zaczynasz myśleć o tym, co robić na kolację, i masz pewność, że przynajmniej wiesz, co jest na deser.

Czy masz jakieś wskazówki, jak wydłużyć czas na powolny przepis na kuchenki lub kiedy z nich korzystać?