(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

W kąciku naszego podwórka mieliśmy zardzewiały grill węglowy, ale zwykle był on pokryty pajęczynami i wyciągnęliśmy go tylko raz, może dwa razy, rok. Ale będąc w klimacie umiarkowanym w Kalifornii, mogliśmy częściej grillować, i tak zrobiliśmy. Gdzie zamiast tego poszliśmy? Spakowaliśmy nasze jedzenie, udaliśmy się do pięknych parków w naszych dzielnicach iz radością korzystaliśmy z tamtejszych grilli.

Dla tych z was, którzy boją się tych dobrze przyjętych grilli, jestem zdrowy i tutaj, aby zapewnić was, że tak, to jest w porządku i bezpiecznie korzystać z publicznych grilli. Wystarczy trochę sprzątania i know-how.

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

Rozumiem, że trochę strasznie jest używać publicznego grilla, naprawdę. Nie wiesz, kto był przed tobą, a cała koncepcja jest trochę dziwna, ale to nie powinno powstrzymać cię od korzystania z zalet parków i kempingów. Właściwie to miałem świetne rozmowy z sąsiadującymi grillerami i wspólnymi przepisami i grillowanymi pomysłami! I jak wspaniale jest to, że można je grillować, nawet jeśli w rzeczywistości go nie posiadasz?

Większość grillerów anty-parkowych uważa, że ​​nie jest bezpieczne grilowanie na grillu w parku, ale powiedzmy to wprost. Grille używają ognia, dużo ognia. Ogień i gorąco robią niesamowitą robotę zabijając zarazki i bakterie, które mogą być na grillu. Tak długo, jak rozpalisz ogień, będziesz w porządku. Moja rodzina i ja radziliśmy sobie dobrze, a ty też!

5 wskazówek dotyczących grillowania na grillu publicznym

Jeśli przekonałem Cię, abyś wybrał najlepszy letni “sport” – czyli publiczne grilowanie – oto kilka wskazówek, które mogą ci pomóc, jeśli robisz to po raz pierwszy.

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

1. Oczyść kratki najlepiej jak potrafisz.

Czyszczenie ogólnodostępnego grilla przed użyciem jest dość podobne do czyszczenia zwykłego grilla z węglem aktywnym, a pierwszym krokiem jest czyszczenie rusztów grilla. Nie przywracasz ich do połyskującej czystości, po prostu za pomocą szczotki z grillem lub zmoczonej folii, aby zeskrobać węgiel lub resztki jedzenia. Zrób jak najlepiej, ale wiedz, że będziesz zakrywać kraty folią lub szorować kraty po gorącym grillu.

  • Dowiedz się, jak czyścić grill: Jak czyścić grill na węgiel drzewny

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

2. Usuń popiół lub gruz z dna.

Jeśli na dnie grilla znajdują się prochy, pozbądź się ich. Łatwym sposobem na to jest umieszczenie ręki w plastikowym śmieci lub torbie na zakupy i użycie jej do “zamiatania” popiołu z grilla i do kosza lub papierowej torby.

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

3. Zakryj kraty folią, jeśli chcesz.

Jeśli czujesz się naprawdę wrażliwy na grilowanie bezpośrednio na ruszcie, po prostu przykryj kraty folią i wepnij kilka otworów w folię przed zapaleniem grilla. Warto to także zrobić, jeśli będziesz opiekował się drobnymi rzeczami, takimi jak krewetki, które mogą łatwo wpaść przez kratki.

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

4. Upewnij się, że naprawdę rozgrzałeś grill, jeśli nie używasz folii.

Jeśli zdecydujesz się nie robić folii, której zazwyczaj nie robię, najpierw rozgrzej grill na chwilę. Kiedy będziesz gotowy do grillowania, podaj rusztowi kolejną szybką szczotkę, aby zeskrobać pozostałe kawałki, które są tam przyklejone. Olejuj kraty, jeśli możesz stworzyć więcej powierzchni nielepszej.

5. Oczyść.

Kiedy skończysz grilowanie, podaj kratkę innym pędzlem lub zeskrobać, aby usunąć resztki jedzenia, gdy grill jest jeszcze gorący, lub wyrzuć folię. Zwykle nie musisz czekać, aż grill ostygnie i usuniesz popiół, ale niektóre parki lub pola namiotowe mogą tego wymagać, więc sprawdź przed przybyciem lub kiedy tam dotrzesz. Generalnie jednak powinieneś być dobrym obywatelem i pozostawić miejsce do grillowania tak czyste i uporządkowane, jak to tylko możliwe dla następnej osoby.

Widzisz, korzystanie z publicznego grilla nie jest takie złe, prawda? Teraz nie masz żadnej wymówki, aby udać się do lokalnego parku z kilkoma przyjaciółmi i zjeść posiłek na świeżym powietrzu. Bądź odważny – po prostu to zrób!